motosalon

MOTOSALON 2013 - zhodnocení

11.3.2013

Redakce SP.cz

Mezinárodní veletrh motocyklů, čtyřkolek, příslušenství a oblečení MOTOSALON je u konce. Po 4 dny bylo výstaviště PVA Letňany "Mekkou" všech motorkářů a milovníků dvou kol vůbec. A jaký vlastně byl ten letošní MOTOSALON?

Jak už jsme vás informovali, tak letošní ročník se nesl ve znamení skútrů! 19.1.2013 vstoupila v platnost novela zákona o silničním provozu, díky níž mohou majitelé řidičského oprávnění na automobil osedlat i skútr o objemu 125 ccm s výkonem 11 kW. MOTOSALON 2013 tak nejen představil skútry jednotlivých značek, ale zároveň nabídl i možnost si jízdu na nich vyzkoušet!

047: motosalon 046: motosalon

045: motosalon 044: motosalon

Venku před budovou výstaviště byla pro návštěvníky veletrhu vytvořena zkušební dráha, kde bylo možné osedlat skútry značek APRILIA, HONDA, KYMCO, PIAGGIO, QUADRO a YAMAHA. Uvnitř haly č. 6 pak byla ještě možnost vyzkoušet si elektroskútry značky AKUMOTO. I přes ne právě ideální počasí tuto možnost návštěvníci veletrhu jednoznačně uvítali.

038: motosalon 040: motosalon 039: motosalon

041: motosalon 042: motosalon 043: motosalon

V hale č. 6 byl mimo zmiňované zkušební dráhy i stánek ČVUT, kde byl k vyzkoušení velmi netradiční simulátor jízdy na motocyklu. Netradiční proto, protože posed je možné nastavit na různých typech motocyklu. Je libo jízda na supersportu, chopperu nebo třeba skútru? Žádný problém! Součástí stánku byla i prezentace CRASH testů motocyklů, které ČVUT dělá jako jedna ze tří institucí v celé EVROPĚ!  

A-spirit - (Aprilia, Piaggio, Vespa)

031: motosalon

032: motosalon 033: motosalon 034: motosalon

Na stánku A-spiritu (oficiálního dovozce značek Aprilia, Piaggio, Vespa) byla k vidění kompletní řada všech motorek a skútrů. Každý skútr, který lze díky zmiňované novele možné řídit s řidičským oprávněním skupiny B, byl navíc označen samolepkou "VYHOVUJE OPRÁVNĚNÍ PRO OSOBNÍ AUTOMOBIL".

036: motosalon 

Hlavním "tahákem" stánku byl alespoň pro nás skútristy vystavený model VESPY 946 v nádherné červené barvě!

BMW

011: motosalon 012: motosalon

013: motosalon

Německý výrobce luxusních automobilů a motorek představil v ČR krom svých "klasických" motorek i dvojici skútrů s označením BMW C600Sport a BMW C650GT. Nutno podotknout, že oba dva skútry už prošly naším testem a nevedly si nijak špatně, ba naopak! I přes svou vyšší cenu byl o skútry na výstavě enormní zájem a tak udělat několik málo fotografií nám dalo opravdu zabrat.

Honda

026: motosalon

025: motosalon 024: motosalon

Již tradičně největší stánek měla Honda. Na ploše skoro 640 metrů čtverečních byla vystavena ucelená nabídka motorek a skútrů tohoto japonského výrobce. V segmentu skútrů, který nás zajímá nejvíc, byl na "čestném místě", tedy na pódiu, vystaven nejprodávanější skútr loňského roku Honda PCX! Za ním byla vystavena "letošní" horká novinka Honda Forza 300 a to hned vedle Integry v plné "polní" a sportovní padesátky pro "náctileté" NSC50R.

037: motosalon

Součástí prezentace Hondy byl i jízdní trenažér.

Kentoya

014: motosalon 015: motosalon

Svou expozici na MOTOSALONU měla i Kentoya. Představila zde širokou škálů skútrů, které má v nabídce, v čele s letošní novinkou a kandidátem na skútr roku Kentoya C5 125 4T. Právě o tento skútr se na MOTOSALONU i soutěžilo!

Kymco

027: motosalon

028: motosalon 029: motosalon 030: motosalon

Tajwanský výrobce představil v Letňanech novinku KYMCO K-XCT, limitovanou edici skútru Like, skútr Agility City v úpravě pro městskou policii a další skútry, motorky i čtyřkolky z jeho nabídky.

Peugeot

016: motosalon 017: motosalon 018: motosalon

Francouzský Peugeot se na výstavě pochlubil svou nabídkou skútrů do 125 ccm. K vidění tak byla vlajková loď Satelis právě v této motorizaci, stejně jako velmi elegantní model CityStar. Tříkolka Metropolis, kterou Peugeot představil loni v Miláně, k vidění bohužel nebyla. 

Quadro

 009: motosalon

Na stánku Quadra byl k vidění nám už starý známý model QUADRO 350D.

Yamaha

019: motosalon 020: motosalon

021: motosalon 022: motosalon 023: motosalon

Jednu z nejhezčích expozic měl bezpochyby další japonský výrobce YAMAHA. Na stánku Yamahy bylo krom "klasických" motorek k vidění i víc než dost ze světa skútrů! Kompletní nabídku v různých barevných kombinacích doplňovala i výstava přestaveb legendární Yamahy T-Max s názvem Hyper Modified, o které jste se na našich stránkách už měli možnost nejednou dočíst. Dalším lákadlem byla probíhající soutěž o skútr YAMAHA!

04: motosalon 05: motosalon

06: motosalon 07: motosalon 08: motosalon

Mimo klasických benzínových skútrů představil MOTOSALON i stále populárnější skútry elektrické. Ty byly k vidění na stánku Akumota, který byl spojen s už zmiňovanou krátkou testovací dráhou, a na stánku poměrně mladé značky na našem trhu GreenRoute. Právě zde nás nejen svým designem, ale i technickými parametry zaujal jeden z vystavovaných skútrů s označením eGo.

02: motosalon 03: motosalon 01: motosalon

Veletrh MOTOSALON byl ale nejen o krásných strojích, ale i krásných dívkách. Už před zahájením MOTOSALONU jsme vám slibovali malé překvapení a protože sliby se mají plnit, tak po celou dobu konnání MOTOSALONU jste mohli potkávat naše dvě sličné hostesky. A bylo se na co dívat! Protože silné stroje a pěkné slečny k sobě neodmyslitelně patří, přinášíme vám malou ochutnávku toho, co bylo na letošním MOTOSALONU k vidění.

009: motosalon 036: motosalon

Motorky, skútry, čtyřkolky, krásné dívky a spousty příslušenství a oblečení. LS2, SHOEI, Sppeds, Schuberth, GIVI, Nolan, Interphone, to je jen malý výčet značek, které byly na MOTOSALONU k vidění!

050: motosalon 048: motosalon 049: motosalon

Závěrem

MOTOSALON 2013 nabídl pěknou podívanou. Na své si přišli jak příznivci silných strojů, čtyřkolek nebo skútrů, ale i milovníci krásných dívek. Doprovodný program, v rámci kterého si bylo možné vyzkoušet jízdu na skútrech, shlédnout úchvatnou kaskadérskou show včetně jízdy v glóbusu smrti, získat podpis motocyklového závodníka Karla Abrhama a další stál rozhodně za to! Vstupné nebylo nijak přemrštěné a parkování pro motorky zdarma rozhodně potěšilo! Motocyklovou veřejnost dozajisté zamrzela neúčast některých značek jako například SUZUKI, od které jsme minimálně my skútraři očekávali představení nové B650. Celkově lze však výstavu zhodnotit jako velmi povedenou!

051: motosalon

Příští rok v Brně naviděnou!

Komentáře

V diskuzi ještě není žádný komentář - buďte první!

Otevřít diskuzi

Související články

Vzpomínka na léto – nejen o skútrech v Bosně a Hercegovině 2019 - část 2.

Vzpomínka na léto – nejen o skútrech v Bosně a Hercegovině 2019 - část 2.

Reportáže a cestopisy

7.12.2019

ing. Miroslav Šmejkal

0

Dovolenou zpravidla plánujeme dost pozdě, když ne úplně na poslední chvíli. Letošní dovolená byla z tohoto pohledu výjimkou, ke které dochází maximálně jednou za deset let. Je to úplně neuvěřitelné, ale cíl jsme si naplánovali víc než rok dopředu.... Tak přesně takhle začínal článek nazvaný...

Více

Vzpomínka na léto – nejen o skútrech v Bosně a Hercegovině 2019 - část 1.

Vzpomínka na léto – nejen o skútrech v Bosně a Hercegovině 2019 - část 1.

Reportáže a cestopisy

12.11.2019

ing. Miroslav Šmejkal

0

Dovolenou zpravidla plánujeme dost pozdě, když ne úplně na poslední chvíli. Letošní dovolená byla z tohoto pohledu výjimkou, ke které dochází maximálně jednou za deset let. Je to úplně neuvěřitelné, ale cíl jsme si naplánovali víc než rok dopředu. Došlo k tomu tak, že jsme jedno nedělní...

Více

Vzpomínka na léto - o skútrech na Sardinii 2018

Vzpomínka na léto - o skútrech na Sardinii 2018

Reportáže a cestopisy

8.4.2019

Ing. Miroslav Šmejkal

1

Minulý rok jsem po úspěšné letní dovolené na Hvaru uvažoval o dalším chorvatském ostrově – Pagu. Já mám to Chorvatsko, tenkrát ještě Jugoslávii, tak nějak od dětství v krvi. Jenže se ukázalo, že je všechno jinak. Přítelkyně prohlásila, že cestu autem bude trpět maximálně jednou za dva roky,...

Více

Za vůní hor, moře a borovic - aneb hurá do Chorvatska

Za vůní hor, moře a borovic - aneb hurá do Chorvatska

Reportáže a cestopisy

26.7.2018

Karel

8

Minulý rok se mi nic psát nechtělo a zřejmě bych ani letos o cestě k moři, kterou jsem minulý rok absolvoval, nic nenapsal. Ale jelikož mi při nedávným úklidu spadlo na hlavu několik papírů s pár údaji o naší cestě k Jadranu, překonal jsem lenost a řekl si, že přece jen něco vytvořím. Takže moje...

Více

Vzpomínka na zimu 2018 - tip na lyžování a zajímavost pro skútříkáře

Vzpomínka na zimu 2018 - tip na lyžování a zajímavost pro skútříkáře

Reportáže a cestopisy

22.6.2018

Miroslav Šmejkal

3

Na přelomu ledna a února jsme se vydali na lyžovačku do italských Alp, do části zvané Dolomity. Rozhodli jsme se zopakovat akci, do které nás před dvěma roky uvrtal můj kamarád, slibujíc nejen pěkné lyžování, ale i dvě překvapení po cestě. Nejsem zrovna sportovní typ a skalní lyžař už vůbec ne,...

Více

Bleskovky

Piaggio Group pokračuje v boji na ochranu svých produktů před padělateli

29.10.2021

Piaggio Group pokračuje v boji na ochranu svých produktů před padělateliPIAGGIO GROUP VYHRÁVÁ SOUD PRVNÍ INSTANCE O PORUŠENÍ EVROPSKÉHO PATENTU PROTI SPOLEČNOSTI PEUGEOT MOTOCYCLES V PAŘÍŽI A MILÁNĚPO NÁZVU VESPA JE UZNÁNA TAKÉ JEDINEČNOST SKÚTRU...

Více

VOGE odstartovala akci “Máš čerstvýřidičák A2?”

23.6.2021

VOGE odstartovala akci “Máš čerstvýřidičák A2?”Voge se nyní vytasilo s atraktivní akcí, kde zákaznící ušetří nemalý peníz. Při zakoupení modelu VOGE 300AC, 300R nebo 500R a předložení řidičského průkazu s vyznačením skupiny A2,...

Více

NOVÝ ELEKTRICKÝ SKÚTR PIAGGIO ONE

15.6.2021

NOVÝ ELEKTRICKÝ SKÚTR PIAGGIO ONENOVÝ ELEKTRICKÝ SKÚTR PIAGGIO ONE• PŘEDSTAVUJEME MODEL „ONE“, NOVÝ ELEKTRICKÝ SKÚTR PIAGGIO• ITALSKÝ PŮVOD A ZAMĚŘENÍ NA MLADÉ ZÁKAZNÍKY: „ONE“ JE SPOJENÍM BAREV, FANTAZIE, STYLU,...

Více

Kymco startuje cenovou akci na atraktivní modely stopětadvacítek

19.4.2021

Kymco startuje cenovou akci na atraktivní modely stopětadvacítekKymco se na startu letošní sezóny vytasilo s atraktivní akcí, kde zákaznící ušetří nemalý peníz. Od 12. dubna nabízí tento tchajwanský výrobce skvělé ceny na svoje oblíbené skútry...

Více

BMW C1 znovu na scéně?

12.4.2021

BMW C1 znovu na scéně?Kdo by neznal legendární skútr od BMW s označením C1. Skútr vybavený speciálním rámem a bezpečnostními pásy, který umožňoval jízdu bez ochranné přilby byl poprvé veřejnosti...

Více

Starší bleskovky

Podcasty

Černou Afrikou

17.6.2021

Řeknu jen tohle: jedna vtipná partička a Jihoafrická republika, Botswana, Zimbabwe, Namibie   . . . .   Tady je zmiňový DOTAZNÍK jak jsi se potkal s krizí středního věku. Nezabere...

Více

Jindra Belšan o velkém Rusku

24.10.2019

Jindra Belšan je pamětník. To jako, že toho hodně viděl, hodně zažil a má tedy o čem vyprávět. Dnes jsme se zaměřili hlavně na jeho cesty do Ruska.

Více

Balkánské šotoliny (Kodo120)

3.12.2018

Hurá na Balkán na šotoliny. Po tom, co začal Pertla systematicky mapovat Evropské šotoliny, musí být každému jasné, že Balkán je pro většinu z nás v tomto duchu stále ještě...

Více

Starší podcasty

Kalendář akcí

Po

Út

St

Čt

So

Ne

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

21.

22.

23.

24.

25.

26.

27.

28.

29.

30.

31.

Nebyly nalezeny žádné nadcházející události

Přidat novou akci

Partneři

CAFE-RACER.cz
TIPMOTO.cz
ZIVEFIRMY.cz
PARTSDEPOT.cz
BONMOTO.cz
BE-RIDER.com

Společnost Montplast se specializuje na výrobu a montáž zastřešení bazénů. Zastřešení bazénů se vyrábí ze systémových hliníkových profilů, opatřených povrchovou úpravou.