kymco myroad 700i

Kymco Myroad 700i

6.9.2012

Redakce SP.cz

Největší a nejsilnější skútr v nabídce taiwanského Kymca se jmenuje MYROAD. Že se nejedná o žádného drobečka je vidět na první pohled a právě tenhle skútr prošel v naší redakci víc než důkladným testem! Jako jediné redakci se nám podařilo podívat se pořádně i pod pokličku.

První zmínka se na našem portálu objevila už v roce 2010. Oficiální video pak na internetu koluje dokonce už od roku 2007!!! Uběhlo tedy „minimálně“ pět dlouhých let a v redakci si nepamatujeme na jiný skútr, na který se čekalo tak dlouho. Kdo si počká, ten se dočká a platí to i zde. Dočkali jsme se!

022: kymco myroad 700i

První představení Myroada na našich stránkách už proběhlo (http://www.skutrportal.cz/469-prvni-test-kymco-myroad-700i-abs.html) a tak bylo na čase ho otestovat pořádně!

Neradi se opakujeme, ale jak se říká, opakování je matka moudrosti a tak si pojďme Myroada nejdřív trochu představit a to včetně technických informací.

Netradičně tedy začneme právě jimi:

Technické parametry:

Typ motoru:  Vodou chlazený 2-válcový 4-taktní motor

Zdvihový objem:  699,5 (ccm)

Výkon:  43,3/7250 (kW/ot. min.)

Kroutící moment:  62,7/6000 (Nm/ot. min.)

Max. rychlost: (homologace) 170 (km/h)

Brzdy vpředu:  Kotoučové s ABS

Brzdy vzadu:  Kotoučové s ABS

Brzda parkovací: Ano

Hmotnost:  Pohotovostní/celková 292/464 (kg)

Celková šířka: 824 (mm)

Celková výška:  1487 (mm)

Celková výška sedadla:  780 (mm)

Objem palivové nádrže:  15,2 (l)

Startér: Elektrický 

Velikost předního kola: 120/70-15

Velikost zadního kola: 160/60-14

Brzdové páčky stavitelné:  Ano

Světlo přední: Halogenové

Zámek řízení: V základní výbavě

Převodové ústrojí: Variátor

Pérování vpředu: Hydraulická teleskopická vidlice

Pérování vzadu: Hydraulické stavitelné

Zpracování a design

Jak už bylo napsáno, tak na první pohled je patrné, že tohle žádný drobeček nebude. Pravda je, že s 292 kg opravdu není! Design je spíše sportovní, i když množství odkládacích kastlíků a velký zavazadlový prostor dávají tušit, že ani s cestováním Myroad mít problémy nebude. Jak se později ukazuje, tak opravdu nemá, ale pěkně od začátku.

023: kymco myroad 700i 024: kymco myroad 700i

O zpracování není potřeba se nějak příliš rozepisovat, protože o svých kvalitách nás Kymco už nejednou přesvědčilo. V případě Myroada tomu není jinak. Na první pohled tedy není co vytknout a to včetně designu, který na nás zapůsobil také. Tak nějak jsme z něj dokázali vyčíst, že nudu nebo všednost tu budeme hledat marně.

03: kymco myroad 700i 04: kymco myroad 700i 02: kymco myroad 700i

Usedám do sedla a se zájmem koukám před sebe. U Kymca už nepřekvapí multifunkční skříňka zapalování, která startuje motor, otvírá sedlo (kufr) a to jak při nastartovaném nebo nenastartovaném motoru a zároveň otvírá víčko nádrže. Velmi příjemně pak hodnotíme možnost zabezpečit tuto skříňku před vandaly a závistivci, kteří by vám chtěli strčit do zapalování třeba sirku nebo klacík. Pomocí žlutého tlačítka se zámek uzavře a pomocí druhé strany klíče ho pak jednoduše otevřete. Lze toto hodnotit jinak než kladně?

05: kymco myroad 700i 06: kymco myroad 700i

Trochu komicky pak na mě působí háček pod onou zapalovací skříňkou a to kvůli zvětšenému středovému tunelu. Igelitku nebo helmu tam prostě nepověsíte, takže smysl tohoto háčku mi trochu uniká. Každopádně nijak nepřekáží a tak někdo jeho využití třeba najde …

026: kymco myroad 700i 025: kymco myroad 700i

Přístrojovka je červeně podsvícena a zvýrazňuje sportovní založení Myroada, přičemž dává veškeré potřebné informace. Stav benzínu, otáčky, rychlost, počet odjetých kilometrů, digitální hodiny a další a další. Minimálně jedna věc se od ostatních maxi skútrů ale výrazně liší - písmena S, M a H, která signalizují, jak je právě nastavený podvozek. Ten se nastavuje pomocí jednoho tlačítka, které je umístěno hned vedle tlačítka startu elektronicky! S=Soft, M=Medium a H=Hard. Tady nelze než pochválit!!!    

08: kymco myroad 700i 09: kymco myroad 700i

Nalevo pod řídítky je umístěna odkládací schránka, bohužel opět bez možnosti uzamčení. Napravo je pak víčko od nádrže, které díky už zmiňované multifunkční skříňce zapalování výrazně usnadňuje tankování. Žádné slejzání z motorky a otvírání sedla. Stačí jen pootočit klíčkem a víčko se otevře.

011: kymco myroad 700i 010: kymco myroad 700i 012: kymco myroad 700i

Ještě jedna věc nám ale padla do oka - páka umístěná mezi kastlíkem a skříňkou zapalování. Že by ruční brzda? Ne, ta tu samozřejmě je, ale je umístěna vpravo dole, takže sakra co je tohle? Chvilku přemýšlím a pak za páku prostě tahám. Tahám, tahám, ale nic se neděje … Omyl, už se stalo. Stupačky spolujezdce jsou připraveny k použití! Ano, přesně tak. Stačí zatáhnout a stupačky pro spolujezdce se „automaticky“ vyklopí. Zkrátka a dobře pohodlí je tu až na prvním místě! Škoda jen, že pro jejich zaklapnutí už vám páka nijak nepomůže. Třeba inovovaný model to už dovede k dokonalosti. Za nápad i tak tleskáme.

07: kymco myroad 700i

Sedlo je pohodlné a to jak pro řidiče, tak jeho batůžka. Můj batůžek dokonce oznámil, že je to jedno z nejpohodlnějších sedel pro batůžky. To nemohu potvrdit, ale ani vyvrátit, protože jako spolujezdec jsem se na Myroadovi nesvezl. Ve špičce sedla je pak malá schránka známá už z modelu Xciting. Osobně si ji nemůžu vynachválit, protože se mi do ní zcela přesně vejde ovladač od garáže, který pak nemusím nikde hledat.

Jízda

Dost bylo představování. Ostatně to, jak Myroad vypadá, si můžete prohlédnout na fotkách, kterých tu rozhodně není málo. Jdeme ale na to, co zajímá nejen vás, ale i nás v redakci! Standardní dvojstisk (brzda a tlačítko startéru) probouzí tenhle 2-válec o objemu 699,5 cm k životu. Čekáte-li typický zvuk skútru, tak vás musíme zklamat. To, co slyšíme my, je zvuk „dospělé“ motorky!

030: kymco myroad 700i 031: kymco myroad 700i 032: kymco myroad 700i

OK a jde se na to! Beru za plyn a Myroad jde za plynem jako vosa za bonbónem. Okamžitě vyrážím dopředu a o tom, kdo bude na semaforech první vpředu, je víc než jasno. Myroad dává najevo svou sílu už při volnoběhu. Při lehkém polechtání plynu se z něj stává vskutku šelma, která jde za svou kořistí. Udržet 50 km/h ve městě se mi příliš nedaří a tak vyrážím mimo město. Nájezd na dálnici a při 7000 otáčkách za minutu mi tachometr ukazuje 150 km/h. Udávané maximálky (170 km/h) dosahuji o chvíli později. Pro klid duše zde napíšu, že maximální rychlosti bylo dosaženo na německých dálnicích, kde rychlost není omezena, ale jen doporučena a na rozdíl od těch českých se po nich dá i jezdit :)

027: kymco myroad 700i 028: kymco myroad 700i 029: kymco myroad 700i

Po zhruba 100 km začíná déšť, ale déšť s velkým D. Okamžitě zpomaluji, ale k mému překvapení zůstávám suchý. Výjimkou je helma, ruce a přední plexi. Kapotáži ale dávám 10 bodů z 10 možných! Déšť po půl hodině ustává a já pokračuju vstříc dalším kilometrům. Po cca 150 km v kuse přemýšlím, co s nohama … Příjemným zjištěním je možnost si je natáhnout a to i přes to, že vizuálně to kapotáž nedovoluje.

019: kymco myroad 700i 021: kymco myroad 700i 020: kymco myroad 700i

Brzdy po celou dobu ať už na suchu nebo za deště fungují na výbornou. Nejsou nikterak kousavé nebo líné, ale na tenhle „kolos“ dostatečně silné. ABS mi pak dává přece jen větší pocit bezpečí.

Docela nepříjemným zjištěním je pro mě spotřeba. Při tankování a následných počtech a výpočtech se spotřeba ukazuje jako vysoká a to 7,1 l/100 km. Na druhou stranu je potřeba přiznat barvu. Testování doposud probíhalo většinou na plný plyn a to i ve dvou! Dobře, v rámci objektivity trochu polevujeme (v ČR je na dálnicích povoleno jen 130 :) ). Při dalším tankování a následných výpočtech se spotřeba ukazuje pod 5 l, což už zní o poznání lépe.

Tankuji plnou a vyrážím vstříc dalším kilometrům. Myroad se vede dobře a do zatáček padá jakoby sám. Kilometry přibývají a mě zbývá posledních pár dnů testování. Zahálet se ale určitě nebude! V plánu je protáhnout Myroada městem. Projet centrem Prahy v období prázdnin je kolikrát problém i na kole a to vzhledem k počtu uzavřených a opravovaných silnic. Tenhle skútr má rozměry oproti kolu ale dost odlišné! Tak či tak vyrážíme!

033: kymco myroad 700i

Pár kilometrů vzájemného oťukávání a centrem hlavního města se proplétáme s naprostou samozřejmostí, což mě příjemně překvapuje. Přiznávám, že sem tam mě předjede nějaká ta 125 nebo 150, která se ve městě cítí přece jen jako ryba ve vodě, ale ani Myroad tu příliš nezaostává. Pokud vezmeme v úvahu to, že město není jeho hlavní zbraní, tak o to víc mě překvapuje jeho snadná ovladatelnost a prostupnost právě v něm.

Motor

Čím je vlastně Myroad poháněn? 4-taktní, vodou chlazený dvouválec o objemu 699,5 ccm a výkonem 43,3/7250 (kW/ot. min.) pohání tohoto maxiskútra vskutku dobře! Jak ale vypadá? Co skrývá za tajemství? Pojďte se podívat spolu s námi na Myroada tak, jak ho nikdo jiný neviděl a troufám si říct, jen tak neuvidí!

013: kymco myroad 700i 014: kymco myroad 700i 015: kymco myroad 700i 016: kymco myroad 700i

Do šroubku rozebraný motor a znalost mechaniků dává tušit, že vlajková loď Kymca byla připravována s opravdu velkou péčí. 

017: kymco myroad 700i 018: kymco myroad 700i

Komentář k fotkám snad ani není potřeba a tak opět usedám do sedla. Když po týdnu Myroada odevzdávám, tak musím přiznat, že to dělám opravdu nerad.

Závěrem

Kymco s Myroadem vplouvá do 1. ligy maxiskútrů a co se obsahu týče, tak obsazuje hned 2. příčku. Pohodlí je u Myroada až na 1. místě a tak ani řidič, ani batůžek nebudou nijak strádat … ba naopak. Pokud rádi cestujete a sem tam se nezdráháte polechtat rukojeť plynu a dopřát si tak jízdu poněkud sportovnější, tak věřte, že Myroad může nabízet přesně to, co hledáte. Se svou cenou 199.900 Kč se navíc řadí k těm levnějším „maxi maxíkům“.       

Komentáře

V diskuzi ještě není žádný komentář - buďte první!

Otevřít diskuzi

Související články

Kymco K-XCT 300 na garanční prohlídce

Kymco K-XCT 300 na garanční prohlídce

Recenze a testy

2.9.2014

Viktor Hrachovec

0

Když jsme v březnu letošního roku přebírali od zástupce společnosti MSA Petra Veruňka k ročnímu testování skútr Kymco K-XCT 300i, zavázali jsme se k nájezdu 15 000 kilometrů. První metu v podobě 5 000 km jsme pokořili začátkem srpna a 7.8.2014 jsme přistavili skútr ke garanční prohlídce do...

Více

Srovnávací test 300 - která je nejlepší?

Srovnávací test 300 - která je nejlepší?

Recenze a testy

14.5.2014

Viktor Hrachovec

0

Když jsme k ročnímu MAXI TESTU přebírali Kymco K-XCT 300i, slibovali jsme, že mu budeme dávat pořádně do těla. Když se nám pak v garáži spolu s ním sešla i nová "KAWA" a Downtown, bylo víc než jasné, že srovnávacímu testu se nevyhneme, a proč taky. Postavili jsme proti sobě 3 skútry se stejným...

Více

SYM SYMPHONY SR 125

SYM SYMPHONY SR 125

Recenze a testy

9.10.2013

Redakce SP.cz

0

Elegantní skútr na velkých kolech má ve své nabídce snad každá větší značka. Jednou z nich je i tchajwanský SYM, který se svým modelem SYMPHONY rozhodně nezůstává nikde pozadu. Ba co víc, jsou věci, v kterých nechává "konkurenci" daleko za sebou.

Více

Yamaha X-MAX 400 - první kilometry v sedle

Yamaha X-MAX 400 - první kilometry v sedle

Recenze a testy

19.8.2013

Redakce SP.cz

0

Letos v dubnu jsme vás poprvé informovali o nové a silnější Yamaze X-Max 400. Prvních několik desítek km v sedle jsme měli možnost si vyzkoušet na jubilejní 10. Skútršňůře, kde nám byl nový X-Max zapůjčen.

Více

Kymco Downtown 125i ABS

Kymco Downtown 125i ABS

Recenze a testy

1.8.2013

Karolina Slaninová

0

Na první pohled se jedná o designově velmi povedený skútr, který nezapře italský šmrnc. Především mužům pak učaruje robustní, ale sportovní vzhled, pronikavé světlomety s LED a celkově dravé vzezření.

Více

Bleskovky

Piaggio Group pokračuje v boji na ochranu svých produktů před padělateli

29.10.2021

Piaggio Group pokračuje v boji na ochranu svých produktů před padělateliPIAGGIO GROUP VYHRÁVÁ SOUD PRVNÍ INSTANCE O PORUŠENÍ EVROPSKÉHO PATENTU PROTI SPOLEČNOSTI PEUGEOT MOTOCYCLES V PAŘÍŽI A MILÁNĚPO NÁZVU VESPA JE UZNÁNA TAKÉ JEDINEČNOST SKÚTRU...

Více

VOGE odstartovala akci “Máš čerstvýřidičák A2?”

23.6.2021

VOGE odstartovala akci “Máš čerstvýřidičák A2?”Voge se nyní vytasilo s atraktivní akcí, kde zákaznící ušetří nemalý peníz. Při zakoupení modelu VOGE 300AC, 300R nebo 500R a předložení řidičského průkazu s vyznačením skupiny A2,...

Více

NOVÝ ELEKTRICKÝ SKÚTR PIAGGIO ONE

15.6.2021

NOVÝ ELEKTRICKÝ SKÚTR PIAGGIO ONENOVÝ ELEKTRICKÝ SKÚTR PIAGGIO ONE• PŘEDSTAVUJEME MODEL „ONE“, NOVÝ ELEKTRICKÝ SKÚTR PIAGGIO• ITALSKÝ PŮVOD A ZAMĚŘENÍ NA MLADÉ ZÁKAZNÍKY: „ONE“ JE SPOJENÍM BAREV, FANTAZIE, STYLU,...

Více

Kymco startuje cenovou akci na atraktivní modely stopětadvacítek

19.4.2021

Kymco startuje cenovou akci na atraktivní modely stopětadvacítekKymco se na startu letošní sezóny vytasilo s atraktivní akcí, kde zákaznící ušetří nemalý peníz. Od 12. dubna nabízí tento tchajwanský výrobce skvělé ceny na svoje oblíbené skútry...

Více

BMW C1 znovu na scéně?

12.4.2021

BMW C1 znovu na scéně?Kdo by neznal legendární skútr od BMW s označením C1. Skútr vybavený speciálním rámem a bezpečnostními pásy, který umožňoval jízdu bez ochranné přilby byl poprvé veřejnosti...

Více

Starší bleskovky

Podcasty

Černou Afrikou

17.6.2021

Řeknu jen tohle: jedna vtipná partička a Jihoafrická republika, Botswana, Zimbabwe, Namibie   . . . .   Tady je zmiňový DOTAZNÍK jak jsi se potkal s krizí středního věku. Nezabere...

Více

Jindra Belšan o velkém Rusku

24.10.2019

Jindra Belšan je pamětník. To jako, že toho hodně viděl, hodně zažil a má tedy o čem vyprávět. Dnes jsme se zaměřili hlavně na jeho cesty do Ruska.

Více

Balkánské šotoliny (Kodo120)

3.12.2018

Hurá na Balkán na šotoliny. Po tom, co začal Pertla systematicky mapovat Evropské šotoliny, musí být každému jasné, že Balkán je pro většinu z nás v tomto duchu stále ještě...

Více

Starší podcasty

Kalendář akcí

Po

Út

St

Čt

So

Ne

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

21.

22.

23.

24.

25.

26.

27.

28.

29.

30.

Nebyly nalezeny žádné nadcházející události

Přidat novou akci

Partneři

CAFE-RACER.cz
TIPMOTO.cz
ZIVEFIRMY.cz
PARTSDEPOT.cz
BONMOTO.cz
BE-RIDER.com

Společnost Montplast se specializuje na výrobu a montáž zastřešení bazénů. Zastřešení bazénů se vyrábí ze systémových hliníkových profilů, opatřených povrchovou úpravou.