Mezinárodní přebor MiniGP, Mini moto, Skútr – Písek 12. 5. 2013

Mezinárodní přebor MiniGP, Mini moto, Skútr – Písek 12.5.2013

15.5.2013

TZ - Jakub Novák

O víkendu se v jihočeském Písku konal první díl ze seriálu závodů Mezinárodního přeboru České republiky MiniGP, Mini moto a Skútrů. Nebyla nouze o krásné závody na nejtechničtější trati seriálu za nepříznivého počasí. Jak je již téměř tradicí, tak písecké závody celý víkend provázelo deštivé počasí a nejinak tomu bylo i letos, kdy propršely celé kvalifikační tréninky v sobotu a sprchlo i na závěr nedělního závodění. Závod se zároveň započítával do Slovenského mezinárodního mistrovství, což se velmi pozitivně odrazilo na účasti zahraničních jezdců. Celkem se na roštech všech kategorií sešlo 77 jezdců, z čehož bylo 21 ze Slovenska a 4 z Maďarska. Byli jsme tak svědky napínavých bojů až do konce prakticky ve všech třídách.

Mini moto

Pro jezdce kategorie Mini moto je vypsáno celkem pět tříd - dvě juniorské, tři seniorské. V kvalifikaci juniorů byl nejrychlejší Vojta Schwarz, přičemž na startovním roštu nedělních závodů bylo celkem čtrnáct mladých závodníků - nejmladší z nich Jonáš Kocourek a Ondřej Honzák jsou narozeni v roce 2006.

004: Mezinárodní přebor MiniGP, Mini moto, Skútr – Písek 12. 5. 2013 006: Mezinárodní přebor MiniGP, Mini moto, Skútr – Písek 12. 5. 2013

Vojta Schwarz, bodující v třídě Junior B, dokázal v prvním závodu navázat na povedený trénink a těsně zvítězil po krásném souboji se slovenským závodníkem Michalem Bulíkem, kterého na druhé místo odsunul až v posledním kole. Nicméně Michal Bulík zvítězil ve třídě Junior A. Na třetí místo se po nepovedeném úvodním kole probojoval Štěpán Zuda. Druhý závod přinesl úplně jiné pořadí, Lukáš Simon se dostal brzy do vedení a v cíli se mohl radovat z vítězství s náskokem šesti vteřin před Vojtou Schwarzem, Oliverem Konigem a Michalem Bulíkem, který se v součtu bodů mohl radovat z prvenství ve třídě Junior A před Lukášem Simonem a Štěpánem Zudou.

005: Mezinárodní přebor MiniGP, Mini moto, Skútr – Písek 12. 5. 2013

Ve třídě Junior B pak jasně plný počet bodů získal Vojtěch Schwarz, na stupních vítězů ho doprovodili Oliver Konig a Matyáš Konečný.

Další minibiková rozjížďka patřila jezdcům tříd Senior 40, Senior 50 a podkategorii Czech senior open 40. Na startovním roštu se sešla patnáctka závodníků včetně vždy rychlé Dity Daňhelkové, která v kvalifikaci vybojovala první řadu vedle Vítka Bromovského a Petra Seménky.

Vít Bromovský patří řadu let k nejrychlejším českým jezdcům a potvrdil to i v prvním závodě, kde suverénně vyhrál. Na druhém místě dojel jeho týmový kolega Petr Bican, přestože v závodě měl lehký pád. A na třetí místo, z jedenáctého na startu, se dostal Jarda Štipčák.

013: Mezinárodní přebor MiniGP, Mini moto, Skútr – Písek 12. 5. 2013

V druhém závodě se Vít Bromovský potýkal s technickými problémy, díky čemuž se z vítězství v závodě a současně ve třídě Senior 50 mohl radovat Petr Bican. Bromosvký nakonec ještě uhájil druhou příčku a třetí pozici si z Písku veze Jarda Štipčák.

V poli se bojovalo také v dalších třídách. Senior 40 patřila Petru Jadrnému, před Jakubem Machů a Markétou Strnadovou. Třídu Czech senior open 40 pro jezdce nad 18 let jedoucích na strojích s objemem do 40 ccm vyhrál Petr Seménka před Liborem Varmužou a Pavlem Roháčem.

 

Skútr

Pro letošní rok došlo k radikálním změnám ve vypsaných třídách skútrů.

008: Mezinárodní přebor MiniGP, Mini moto, Skútr – Písek 12. 5. 2013

Vznikly dvě třídy – 70 Rookie a Expert, které jedou společně, čímž se velmi slušně naplnil startovní rošt 24 závodníky. Deštivému tréninku vévodili slovenští jezdci Martin Gudába a Lukáš Hybský. Velký favorit Pavel Gellner musel startovat až z poslední pozice a měl před sebou tak skutečně těžkou úlohu. Martin Gudába si v prvním závodě počínal naprosto suverénně a zvítězil stylem start - cíl. Závod udělal Pavel Gellner, který se z posledního místa probojoval na místo druhé. Na třetím místě závod dokončil Lukáš Blaha, který tak současně vyhrál třídu 70 Rookie.

002: Mezinárodní přebor MiniGP, Mini moto, Skútr – Písek 12. 5. 2013 014: Mezinárodní přebor MiniGP, Mini moto, Skútr – Písek 12. 5. 2013

Druhý závod byl pro jezdce slušným očistcem. Před závodem se zvedl silný vítr, začalo lehké mrholení, které se během závodu přeměnilo v déšť, pro který musel být závod předčasně ukončen. V té době bylo pořadí stejné jako v jízdě první, tedy - Martin Gudába, Pavel Gellner a Lukáš Blaha. Na čtvrtém místě dokončil Jiří Velikovský, který na stupních vítězů bral třetí místo ve třídě Expert na maxi stroji Yamaha T-Max 500. Třídu Rookies tedy ovládl Lukáš Blaha před slovenskými jezdci Lukášem Há a Lukášem Hypským.

 

MiniGP

Celkem deset jezdců se představilo ve třídě MiniGP 50, vypsané pro děti do 15 let. Startovali převážně s čtyřtaktními motocykly Honda NSF 100, což bylo velmi pozitivní proti loňskému roku, kdy byla slabší účast v této kategorii.

007: Mezinárodní přebor MiniGP, Mini moto, Skútr – Písek 12. 5. 2013 010: Mezinárodní přebor MiniGP, Mini moto, Skútr – Písek 12. 5. 2013

Obhájcem mistrovského titulu byl Martin Gbelec a roli favorita potvrdil již v kvalifikaci, kterou vyhrál. V prvním závodě to dlouho vypadalo na velký souboj mezi ním a Ondrou Vostatkem, ale nakonec se Martin v posledních kolech utrhl svému soupeři a s přehledem vyhrál. Krásný souboj se odehrál i o třetí příčku, o kterou se rvali nováčci v této třídě Petr Svoboda a Jiří Mrkývka, nejmladší z rodinného klanu závodníků.

009: Mezinárodní přebor MiniGP, Mini moto, Skútr – Písek 12. 5. 2013

V druhé jízdě Martin Gbelec nepřipustil žádný souboj a s přehledem zvítězil. Druhé místo si zopakoval Ondra Vostatek a o třetí místo jsme opět viděli krásný souboj. Byl v něm opět Jirka Mrkývka, kterému se tentokrát útok na třetí místo povedl, v posledním kole se před ním musel sklonit Maďar Máté Lacskó. Petr Svoboda po třetím místě v první jízdě druhou jízdu nedokončil. Obsazení na stupních vítězů tak bylo Martin Gbelec, Ondřej Vostatek a Jiří Mrkývka.

001: Mezinárodní přebor MiniGP, Mini moto, Skútr – Písek 12. 5. 2013

Vyvrcholením závodního programu v Písku byly závody MiniGP 80 Junior a Senior. Do Písku přijel Michal Prášek, který momentálně vede Alpe Adria a Central Europien Champ. ve třídě Supersport. Pro mladé jezdce to tak byla velká výzva porazit tohoto zkušeného a rychlého závodníka. Nejodhodlaněji, už v kvalifikaci, se do toho pustili Michal Kolek a Martin Gbelec, kteří Michala v mokrém tréninku porazili. S Michalem si však bohužel nikdo z jezdců nakonec příliš nezazávodil, jelikož Michal měl v prvním závodě problémy s řazením a v druhém závodě ujel pouze pár metrů a následně odstoupil pro větší technickou závadu. Přesto byly závody velmi dramatické. V první jízdě jsme viděli strhující souboj až do poslední zatáčky mezi Michalem Kolkem a Martinem Gbelcem, který byl tím šťastnějším v cíli.

Před startem druhé jízdy začalo pršet a například loňský mistr Pavel Nechanický nestihl přezout svůj motocykl a musel v závodě bojovat na usychající trati se suchými pneumatikami. V závodě se nevyvarovali chyb v podobě pádů Martin Gbelec a dlouho vedoucí Michal Kolek, z vítězství se tak radoval Martin Marx. Při součtu bodů ale nakonec vyhrál Martin Gbelec, před Martinem Marxem a Pavlem Nechanickým. Ondra Koukal se radoval ze svého prvního vítězství v kategorii 80 Senior, přestože ve druhém, stejně jako Nechanický, nestihl přezout na mokré. K vítězství mu pomohly technické problémy Michala Práška a Stanislava Faita, kteří měli po jednom nedokončeném závodě.

011: Mezinárodní přebor MiniGP, Mini moto, Skútr – Písek 12. 5. 2013 012: Mezinárodní přebor MiniGP, Mini moto, Skútr – Písek 12. 5. 2013

Kompletní výsledky

 

Mini moto Junior A

1. Michal Bulík

2. Lukáš Simon

3. Štěpán Zuda

 

Mini moto Junior B

1. Vojtěch Schwarz

2. Oliver Konig

3. Matyáš Konečný

 

Mini moto Senior Open 40

1. Petr Jadrný

2. Jakub Machů

3. Markéta Strnadová

 

Mini moto Senior Open 50

1. Petr Bican

2. Vít Bromovský

3. Jaroslav Štipčák

 

Mini moto Czech senior Open 40

1. Petr Seménka

2. Libor Varmuža

3. Pavel Roháč

 

MiniGP 50

1. Martin Gbelec

2. Ondřej Vostatek

3. Jiří Mrkývka

 

NSF 100 CUP

1. Martin Gbelec

2. Ondřej Vostatek

3. Jiří Mrkývka

 

MiniGP 80 Junior

1. Martin Gbelec

2. Martin Marx

3. Pavel Nechanický

 

MiniGP 80

1. Ondřej Koukal

2. Stanislav Fait

3. Michal Prášek

 

Skútr 50 série

Eva Svobodová

 

Skútr 70 Rookie

1. Lukáš Blaha

2. Lukáš Há

3. Lukáš Hypský

 

Skútr Expert

1. Martin Gudába

2. Pavel Gellner

3. Jiří Velikovský

Komentáře

V diskuzi ještě není žádný komentář - buďte první!

Otevřít diskuzi

Související články

MotoGymkhana v Kolíně odstartovala sezónu

MotoGymkhana v Kolíně odstartovala sezónu

Sport a závody

8.5.2014

Martin Komrska

0

První letošní závod MotoGymkhany máme za sebou. Pojďme se podívat, jak to celé dopadlo a jak si vedly hlavně skútříky. Na trati v Kolíně se sešlo celkem 22 soutěžících a z toho 3 skútry.

Více

MotoGymkhana 2014

MotoGymkhana 2014

Sport a závody

22.4.2014

www.motoslalom.cz

0

O MotoGymkhaně (Motoslalomu) jste se na našem portálu mohli dočíst už loni. Je to sportovní disciplína, kde se soutěží bez rozdílu kategorie, věku a objemu motocyklu. Motorky, skútry, holky a kluci, všechno pohromadě. Stačí mít jen řidičák a něco na ježdění.

Více

Skútry a Motogymkhana?

Skútry a Motogymkhana?

Sport a závody

25.9.2013

Redakce SP.cz

0

O Motogymkhaně jste se už na Skútrportálu mohli něco dozvědět v jednom z předchozích článků. Letos se už odjely celkem 4 soutěže (Kolín, Žďár nad Sázavou, Soběslav, Kolín) a čeká nás zakončení letošního již třetího ročníku. Poslední závod je naplánován v sobotu 28.9. opět do Kolína na cvičiště...

Více

Mezinárodní přebor MiniGP, Mini moto, Skútr – Vysoké Mýto 7. - 8.9.2013

Mezinárodní přebor MiniGP, Mini moto, Skútr – Vysoké Mýto 7. - 8.9.2013

Sport a závody

11.9.2013

Ondřej Honzák

0

Juniorská silnice zakončila sezónu 2013 o právě uplynulém víkendu v areálu autodromu Vysoké Mýto a díky krásnému počasí a rekordnímu počtu jezdců se bylo opravdu na co koukat. Krásné souboje bylo možno opět vidět ve všech vypsaných kategoriích, od šestiletých dětí až po ostřílené závodníky na...

Více

Mezinárodní přebor MiniGP, Mini moto, Skútr – Cheb 17. - 18. 8. 2013

Mezinárodní přebor MiniGP, Mini moto, Skútr – Cheb 17. - 18. 8. 2013

Sport a závody

21.8.2013

Ondřej Honzák

0

O právě uplynulém víkendu 17. -18. 8. 2013 proběhl již pátý závod sezóny mezinárodního přeboru ČR v juniorských kategoriích MiniGP, Minimoto, Skútr v krásném areálu závodiště Kartarena Ypsilonka u Chebu. Tuto zánovní dráhu má většina závodníků v oblibě a díky optimální předpovědi na celý víkend...

Více

Bleskovky

Piaggio Group pokračuje v boji na ochranu svých produktů před padělateli

29.10.2021

Piaggio Group pokračuje v boji na ochranu svých produktů před padělateliPIAGGIO GROUP VYHRÁVÁ SOUD PRVNÍ INSTANCE O PORUŠENÍ EVROPSKÉHO PATENTU PROTI SPOLEČNOSTI PEUGEOT MOTOCYCLES V PAŘÍŽI A MILÁNĚPO NÁZVU VESPA JE UZNÁNA TAKÉ JEDINEČNOST SKÚTRU...

Více

VOGE odstartovala akci “Máš čerstvýřidičák A2?”

23.6.2021

VOGE odstartovala akci “Máš čerstvýřidičák A2?”Voge se nyní vytasilo s atraktivní akcí, kde zákaznící ušetří nemalý peníz. Při zakoupení modelu VOGE 300AC, 300R nebo 500R a předložení řidičského průkazu s vyznačením skupiny A2,...

Více

NOVÝ ELEKTRICKÝ SKÚTR PIAGGIO ONE

15.6.2021

NOVÝ ELEKTRICKÝ SKÚTR PIAGGIO ONENOVÝ ELEKTRICKÝ SKÚTR PIAGGIO ONE• PŘEDSTAVUJEME MODEL „ONE“, NOVÝ ELEKTRICKÝ SKÚTR PIAGGIO• ITALSKÝ PŮVOD A ZAMĚŘENÍ NA MLADÉ ZÁKAZNÍKY: „ONE“ JE SPOJENÍM BAREV, FANTAZIE, STYLU,...

Více

Kymco startuje cenovou akci na atraktivní modely stopětadvacítek

19.4.2021

Kymco startuje cenovou akci na atraktivní modely stopětadvacítekKymco se na startu letošní sezóny vytasilo s atraktivní akcí, kde zákaznící ušetří nemalý peníz. Od 12. dubna nabízí tento tchajwanský výrobce skvělé ceny na svoje oblíbené skútry...

Více

BMW C1 znovu na scéně?

12.4.2021

BMW C1 znovu na scéně?Kdo by neznal legendární skútr od BMW s označením C1. Skútr vybavený speciálním rámem a bezpečnostními pásy, který umožňoval jízdu bez ochranné přilby byl poprvé veřejnosti...

Více

Starší bleskovky

Podcasty

Černou Afrikou

17.6.2021

Řeknu jen tohle: jedna vtipná partička a Jihoafrická republika, Botswana, Zimbabwe, Namibie   . . . .   Tady je zmiňový DOTAZNÍK jak jsi se potkal s krizí středního věku. Nezabere...

Více

Jindra Belšan o velkém Rusku

24.10.2019

Jindra Belšan je pamětník. To jako, že toho hodně viděl, hodně zažil a má tedy o čem vyprávět. Dnes jsme se zaměřili hlavně na jeho cesty do Ruska.

Více

Balkánské šotoliny (Kodo120)

3.12.2018

Hurá na Balkán na šotoliny. Po tom, co začal Pertla systematicky mapovat Evropské šotoliny, musí být každému jasné, že Balkán je pro většinu z nás v tomto duchu stále ještě...

Více

Starší podcasty

Kalendář akcí

Po

Út

St

Čt

So

Ne

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

21.

22.

23.

24.

25.

26.

27.

28.

29.

Nebyly nalezeny žádné nadcházející události

Přidat novou akci

Partneři

CAFE-RACER.cz
TIPMOTO.cz
ZIVEFIRMY.cz
PARTSDEPOT.cz
BONMOTO.cz
BE-RIDER.com

Společnost Montplast se specializuje na výrobu a montáž zastřešení bazénů. Zastřešení bazénů se vyrábí ze systémových hliníkových profilů, opatřených povrchovou úpravou.