Malá silnice nově a lépe

Malá silnice nově a lépe

16.1.2013

TZ - Mini Racing - Scooter klubu v AČR

Zásadní změny přichystal pro rok 2013 promotér závodů motocyklů kategorií MiniMoto, Mini GP a Skútr. Změny se týkají téměř všech kategorií. Nové sportovní řády vycházejí z řádů platných v evropských motocyklově vyspělých zemích, při tvorbě byly však zohledněny i návrhy a připomínky samotných jezdců.

Vývoj posledních sezón jasně ukázal na nutný trend neustálého rozvoje a modernizace s cílem podporovat a usnadňovat provozování tohoto motocyklového sportu i v evropském měřítku. Řády jsou nyní ve větším souladu s podobnými řády v okolních zemích, což povede nejen k vyšší regulérnosti závodů, ale do budoucna umožní i zlepšit českým závodníkům šance na úspěch v evropských závodech.

06

Od roku 2013 se promotérem závodů MiniMoto, Mini GP a Skútr stává nový Mini Racing - Scooter klub v AČR v čele se zkušeným dosavadním organizátorem skútrové části závodů Ondřejem Honzákem. Ten se zároveň stal i zástupcem tohoto sportu ve Výkonném výboru Silničních závodů motocyklů Autoklubu ČR.

Nově vzniklý Mini Racing - Scooter klub v AČR začíná zároveň vykonávat i funkci Střediska motocyklového sportu (SMS), v rámci které bude zajišťovat veškerou agendu spojenou s vydáváním licencí, pořádat školení pro jezdce a další činnosti. Zároveň bude tento klub vykonávat i funkci Sportovního centra mládeže. V současnosti připravuje svá regionální centra, rovnoměrně rozprostřená po celé republice. Centra v Praze a v Českých Budějovicích jsou již připravena, o centru pro  Moravu se v současnosti stále ještě jedná. Pro každé regionální centrum budou k dispozici čtyři minibike základní řady pro možnost seznámení nových jezdců s možností si jízdu vyzkoušet. Tato centra budou zajišťovat i další práci s talentovanou mládeží, jako tréninky, soustředění a další.

Nové řády jsou ke stažení na oficiálních stránkách Autoklubu ČR, technické předpisy budou zpracované během měsíce ledna 2013 a taktéž zveřejněny na stránkách Autoklubu.

04 05

Skútr

Zpřísňují se technické předpisy pro třídu Skútr 50 série s cílem ještě lépe zajistit stejné podmínky pro všechny, aby tyto skútry ještě více odpovídaly sériovému provedení a pro vyšší regulérnost této vstupní závodní třídy.

Místo kategorie Skútr 50, která se ruší, se zavádí nová kategorie Scooter 70 Rookie se zvýšeným objemem motoru. Důvodem je sladění se sportovními řády okolních zemí. Vedle této kategorie vzniká nová kategorie Scooter Expert pro veškeré vyšší obsahy, tedy včetně dosavadní třídy 70 ccm. Celý seriál tedy bude vypsán pro třídy Skútr 50 série, Scooter 70 Rookie a Scooter Expert.


MiniGP

Z dosavadních tříd MiniGP 50, MiniGP 70 Junior a MiniGP 80 Senior dochází ke změně pouze u třídy MiniGP 70 Junior, ve které se zvyšuje objemový limit motoru na 80 ccm. Zároveň s tím se mění název třídy na MiniGP 80 Junior. Důvodem je kromě sjednocování předpisů i jasný nezájem výrobců závodních dílů, kteří se soustřeďují na třídu 80 ccm. Ostatní třídy zůstávají beze změn.

03

MiniMoto

Nejdůležitější změnou v této třídě, která však bude platit až od roku 2014, je zavedení jednotných motocyklů ve třídě Junior A. Cílem je, aby tyto závody přestaly být závody tatínků a nevyhrávaly se v garážích a dílnách, ale aby to byly skutečně závody dětí. 

Technické předpisy v ostatních třídách se upravují opět směrem k vyšší standardizaci s evropskými předpisy. Menší změny se týkají rozměrů motocyklů a důslednějšího rozdělení podle způsobu chlazení vzduchem nebo vodou. Zároveň s tím se mění i rozdělení kategorií. Bez náhrady se ruší kategorie  MiniMoto Senior 40, jezdci této třídy mohou přejít do kategorie MiniMoto Senior 50 se stávajícím strojem nebo s motocyklem s objemem motoru zvýšeným na 50 ccm.  

Kalendář

V kalendáři Přeboru ČR je pro rok 2013 vypsáno šest závodů. Celý seriál se pojede opět pod hlavičkou AČR na dosavadních známých tratích, pouze v seriálu třídy MiniMoto přibudou dva závody navíc na minibikových tratích v Pardubicích s Slovenské Skalici. 

V kalendáři je zanesen už i termín školení jezdců, které se bude konat v Praze. Dalším zlepšením, připraveným novým promotérem, je Testovací den, který se bude konat počátkem sezony, v dubnu, pro licencované jezdce zdarma na okruhu ve Vysokém Mýtě.

01

Na závěr vás všechny zveme na vyhlášení vítězů seriálu MiniMoto, Mini GP a Skútr 2012, které se bude konat dne 26. 1. 2013 ve Sporthotelu Step, Praha 9, od 18:00.

Komentáře

V diskuzi ještě není žádný komentář - buďte první!

Otevřít diskuzi

Související články

MotoGymkhana v Kolíně odstartovala sezónu

MotoGymkhana v Kolíně odstartovala sezónu

Sport a závody

8.5.2014

Martin Komrska

0

První letošní závod MotoGymkhany máme za sebou. Pojďme se podívat, jak to celé dopadlo a jak si vedly hlavně skútříky. Na trati v Kolíně se sešlo celkem 22 soutěžících a z toho 3 skútry.

Více

MotoGymkhana 2014

MotoGymkhana 2014

Sport a závody

22.4.2014

www.motoslalom.cz

0

O MotoGymkhaně (Motoslalomu) jste se na našem portálu mohli dočíst už loni. Je to sportovní disciplína, kde se soutěží bez rozdílu kategorie, věku a objemu motocyklu. Motorky, skútry, holky a kluci, všechno pohromadě. Stačí mít jen řidičák a něco na ježdění.

Více

Skútry a Motogymkhana?

Skútry a Motogymkhana?

Sport a závody

25.9.2013

Redakce SP.cz

0

O Motogymkhaně jste se už na Skútrportálu mohli něco dozvědět v jednom z předchozích článků. Letos se už odjely celkem 4 soutěže (Kolín, Žďár nad Sázavou, Soběslav, Kolín) a čeká nás zakončení letošního již třetího ročníku. Poslední závod je naplánován v sobotu 28.9. opět do Kolína na cvičiště...

Více

Mezinárodní přebor MiniGP, Mini moto, Skútr – Vysoké Mýto 7. - 8.9.2013

Mezinárodní přebor MiniGP, Mini moto, Skútr – Vysoké Mýto 7. - 8.9.2013

Sport a závody

11.9.2013

Ondřej Honzák

0

Juniorská silnice zakončila sezónu 2013 o právě uplynulém víkendu v areálu autodromu Vysoké Mýto a díky krásnému počasí a rekordnímu počtu jezdců se bylo opravdu na co koukat. Krásné souboje bylo možno opět vidět ve všech vypsaných kategoriích, od šestiletých dětí až po ostřílené závodníky na...

Více

Mezinárodní přebor MiniGP, Mini moto, Skútr – Cheb 17. - 18. 8. 2013

Mezinárodní přebor MiniGP, Mini moto, Skútr – Cheb 17. - 18. 8. 2013

Sport a závody

21.8.2013

Ondřej Honzák

0

O právě uplynulém víkendu 17. -18. 8. 2013 proběhl již pátý závod sezóny mezinárodního přeboru ČR v juniorských kategoriích MiniGP, Minimoto, Skútr v krásném areálu závodiště Kartarena Ypsilonka u Chebu. Tuto zánovní dráhu má většina závodníků v oblibě a díky optimální předpovědi na celý víkend...

Více

Bleskovky

Piaggio Group pokračuje v boji na ochranu svých produktů před padělateli

29.10.2021

Piaggio Group pokračuje v boji na ochranu svých produktů před padělateliPIAGGIO GROUP VYHRÁVÁ SOUD PRVNÍ INSTANCE O PORUŠENÍ EVROPSKÉHO PATENTU PROTI SPOLEČNOSTI PEUGEOT MOTOCYCLES V PAŘÍŽI A MILÁNĚPO NÁZVU VESPA JE UZNÁNA TAKÉ JEDINEČNOST SKÚTRU...

Více

VOGE odstartovala akci “Máš čerstvýřidičák A2?”

23.6.2021

VOGE odstartovala akci “Máš čerstvýřidičák A2?”Voge se nyní vytasilo s atraktivní akcí, kde zákaznící ušetří nemalý peníz. Při zakoupení modelu VOGE 300AC, 300R nebo 500R a předložení řidičského průkazu s vyznačením skupiny A2,...

Více

NOVÝ ELEKTRICKÝ SKÚTR PIAGGIO ONE

15.6.2021

NOVÝ ELEKTRICKÝ SKÚTR PIAGGIO ONENOVÝ ELEKTRICKÝ SKÚTR PIAGGIO ONE• PŘEDSTAVUJEME MODEL „ONE“, NOVÝ ELEKTRICKÝ SKÚTR PIAGGIO• ITALSKÝ PŮVOD A ZAMĚŘENÍ NA MLADÉ ZÁKAZNÍKY: „ONE“ JE SPOJENÍM BAREV, FANTAZIE, STYLU,...

Více

Kymco startuje cenovou akci na atraktivní modely stopětadvacítek

19.4.2021

Kymco startuje cenovou akci na atraktivní modely stopětadvacítekKymco se na startu letošní sezóny vytasilo s atraktivní akcí, kde zákaznící ušetří nemalý peníz. Od 12. dubna nabízí tento tchajwanský výrobce skvělé ceny na svoje oblíbené skútry...

Více

BMW C1 znovu na scéně?

12.4.2021

BMW C1 znovu na scéně?Kdo by neznal legendární skútr od BMW s označením C1. Skútr vybavený speciálním rámem a bezpečnostními pásy, který umožňoval jízdu bez ochranné přilby byl poprvé veřejnosti...

Více

Starší bleskovky

Podcasty

Černou Afrikou

17.6.2021

Řeknu jen tohle: jedna vtipná partička a Jihoafrická republika, Botswana, Zimbabwe, Namibie   . . . .   Tady je zmiňový DOTAZNÍK jak jsi se potkal s krizí středního věku. Nezabere...

Více

Jindra Belšan o velkém Rusku

24.10.2019

Jindra Belšan je pamětník. To jako, že toho hodně viděl, hodně zažil a má tedy o čem vyprávět. Dnes jsme se zaměřili hlavně na jeho cesty do Ruska.

Více

Balkánské šotoliny (Kodo120)

3.12.2018

Hurá na Balkán na šotoliny. Po tom, co začal Pertla systematicky mapovat Evropské šotoliny, musí být každému jasné, že Balkán je pro většinu z nás v tomto duchu stále ještě...

Více

Starší podcasty

Kalendář akcí

Po

Út

St

Čt

So

Ne

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

21.

22.

23.

24.

25.

26.

27.

28.

29.

30.

31.

Nebyly nalezeny žádné nadcházející události

Přidat novou akci

Partneři

CAFE-RACER.cz
TIPMOTO.cz
ZIVEFIRMY.cz
PARTSDEPOT.cz
BONMOTO.cz
BE-RIDER.com

Společnost Montplast se specializuje na výrobu a montáž zastřešení bazénů. Zastřešení bazénů se vyrábí ze systémových hliníkových profilů, opatřených povrchovou úpravou.