Honda PCX 125, modelový rok 2017

HONDA PCX125, MODELOVÝ ROK 2017

20.5.2016

TZ - www.honda.cz

Nejoblíbenější evropský skútr v objemové kategorii 125 cm3 od sezóny 2016 plní emisní normu EURO4. S dojezdem 375 kilometrů (díky mimořádně úspornému motoru s technologií Idling Stop a se spotřebou 2,1 l/100 km), prémiovými LED světly, variabilitou a komfortem se jedná o atraktivní stroj, jenž oslovil zákazníky v celé Evropě.

x. Úvod

Model PCX125 je od roku 2013 každoročně nejprodávanějším evropským skútrem. Za jeho úspěchem stojí recept, který značka Honda zdokonaluje již řadu let. Svým výrazným a moderním designem elegantně zapadne do náročného životního městského stylu, zatímco díky svým kompaktním rozměrům si najde cestu v rušném provozu a umožní vždy snadné zaparkování. Pohodlná poloha za řídítky, schránka pro uložení integrální přilby pod sedlem a špičková kvalita zpracování přispívají k extrémní úrovni osobního komfortu (Personal Comfort), z nějž název PCX vychází.      

02: Honda PCX 125, modelový rok 2017

V roce 2010 se stal model PCX prvním jednostopým vozidlem vybaveným technologií Idling Stop; o dva roky později se stal prvním skútrem v Evropě vybaveným mimořádně úsporným motorem Honda eSP („enhanced Smart Power“). Jedním z důvodů popularity PCX je i vysoká hodnota za vynaložené prostředky, a to jak při koupi, tak po celou dobu provozu.  

 

2. Informace o modelu

Základem identity modelu PCX je důmyslný a sportovní vzhled kombinovaný s vynikajícím komfortem. V roce 2014 prošel model řadou vylepšení a získal dynamičtější a modernější linie, které doplnilo osvětlení tvořené výhradně LED diodami. Přibyly také doplňky zvyšující komfort jezdce, jako je 12V zásuvka, výstražná světla či hodiny.   

Motor Honda „enhanced Smart Power“ se spotřebou 2,1 l/100 km v kombinaci s 8litrovou palivovou nádrží zajišťuje dojezd přes 375 km. Pro modelový rok 2017 splňuje PCX125 emisní normu EURO 4, což je důkazem pozornosti, kterou značka Honda věnuje spotřebě paliva a ochraně životního prostředí.    

PCX125 zastává v modelové řadě jednostopých strojů Honda zvláštní místo. Svou vysokou hodnotou, moderním vzhledem, zábavnou variabilitou a praktičností je ztělesněním řady klíčových hodnot, jež jsou pro tuto značku typické.

 

3. Hlavní vlastnosti

 

3.1 Vzhled a výbava

Dynamický vzhled modelu PCX125 odráží moderní technologie, které byly při jeho výrobě použity. Přináší také řadu detailů, které zvyšují jeho užitnou hodnotu a komfort. Elegantní a kompaktní rozměry umožňují jezdci snadno se proplést městským provozem, zatímco jeho poloha s nohama „uvnitř“ stroje zvyšuje komfort a přispívá k pocitu bezpečí. Kompaktní duální LED světlomety dodávají skútru sportovní charakter a poskytují distribuci světla v uspořádání tlumená - dálková - tlumená. Ukazatele směru, zadní světlo a osvětlení registrační značky jsou rovněž složeny z LED diod, které svým menším proudovým odběrem snižují zatížení motoru. Výstražná světla jsou součástí standardní výbavy.

Objemná schránka v levé části kapotáže bez problému pojme láhev s vodou nebo plechovku s nápojem. Nachází se v ní také 12V zásuvka pro nabíjení mobilního telefonu. Pod sedlem je umístěna odkládací schránka pro integrální přilbu a stupňovité sedlo je opatřeno úchytem s pružinou, díky které zůstane po otevření držet ve zvolené poloze.

Výška sedla dosahuje velmi příznivých 760 mm, zatímco výška potřebná pro obkročení stroje je pouhých 540 mm. Jak sedlo, tak víčko palivové nádrže lze jednoduše otevřít tlačítky, otvor pro klíč zapalování je pro vyšší bezpečnost vybaven závěrkou.

Všechny údaje na přístrojovém panelu jsou zobrazovány v úhledném a promyšleném formátu. Jako ukazatel rychlosti slouží podsvícená ručička pohybující se kolem LCD panelu, v němž se nachází otáčkoměr, počítadlo ujetých kilometrů, ukazatel stavu paliva, ukazatel spotřeby a hodiny.

03: Honda PCX 125, modelový rok 2017 04: Honda PCX 125, modelový rok 2017

3.2 Nabídka barev

Bílá perleťová „Cool“

Černá perleťová „Nightstar“  

Stříbrná metalická „Moondust“

Červená perleťová „Sienna“

Matná karbonová šedá metalíza

Hnědá perleťová „Havana“


 

3.3 Motor

Lehký a kompaktní kapalinou chlazený dvouventilový motor SOHC se zdvihovým objemem 125 cm3, který model PCX125 pohání, se vyznačuje odolností, vynikajícím výkonem i akcelerací (0-50 m[autor1] za pouhých 5,4 s) a v neposlední řadě také tichým, hladkým chodem a nízkými emisemi CO2.

Důležitá je samozřejmě především působivá spotřeba dosahující i bez použití systému Idling Stop pouhých 2,1 l/100 km (v režimu WMTC). Dojezd stroje tak díky osmilitrové nádrži činí plných 375 km.

Koncepce motoru je založena na škále technologií s nízkým třením, které se navzájem doplňují. Posunutý válec snižuje tření způsobené kontaktem mezi pístem a stěnou válce, čímž přispívá k efektivnímu přenosu energie spalovacího procesu na klikový hřídel. Kompaktní spalovací komora spolu s elektronickým vstřikováním paliva PGM-FI optimalizují účinnost spalování i chladicí výkon a upravují charakteristiku točivého momentu v závislosti na otáčkách motoru typických pro jezdce na 125cm3 skútru.

Optimalizované časování zapalování společně s efektivním chlazením spalovacího prostoru pomáhá zlepšit odolnost motoru vůči klepání. Katalyzátor se 400 komorami je umístěn ve výfuku. „Zubatá“ litinová vložka s drobnými povrchovými výstupky eliminuje případné deformace a změny průměru vrtání válce. Toto řešení snižuje napětí v pístních kroužcích, čímž dochází ke zmenšení tření. Pro hřídel vahadla slouží jehlové ložisko skořepinového typu, zatímco malá a lehká válečková ložiska fungují v součinnosti s profilem vačky a zatížením ventilové pružiny.

Kompaktní chladič s vysokou účinností, který je integrován do vnější pravé strany klikové skříně, využívá malý a lehký ventilátor, jenž zmenšuje ztráty třením a snižuje aerodynamický odpor. Valivý odpor uvnitř převodového ústrojí klesl díky použití tří hlavních ložisek s nízkým třením, která jsou konstruována tak, aby zvládala zátěž přenášenou na každé z nich.  

Elektronicky řízený bezkartáčový startér je integrován přímo na konec klikového hřídele a slouží jako startér i jako alternátor. Vzhledem k tomu, že motor roztáčí přímo, odpadá veškerý hluk daný zapojením převodů či ozubených kol.

Volitelná funkce Idling Stop motor po třech sekundách chodu na volnoběh automaticky vypne a po otočení rukojetí plynu znovu ihned nastartuje. Použití této funkce je velmi snadné díky alternátoru s integrovaným startérem a systému zpětného natočení, který vrací klikový hřídel zpět do polohy před sáním vzduchu, a díky dekompresnímu mechanizmu, jenž potlačuje odpor roztáčení klikového hřídele kvůli kompresi. Systém Idling Stop nabízí funkci sledování stavu baterie, která umožní vypnutí systému s cílem předejít jejímu nadměrnému vybíjení. Motocykl je vybaven výkonnou baterií YTZ8V s dlouhou životností.

Převodovka V-Matic s variátorem využívá tichý a odolný hnací řemen vyrobený z nově vyvinuté a vysoce elastické pryže, který zajišťuje účinný přenos síly na zadní kolo.

 

3.4 Podvozek

Honda PCX125 musí nabízet dostatečně citlivé ovládání, které jezdci umožní proplétat se hustým provozem, ale které bude zároveň dostatečně stabilní a komfortní k tomu, aby jezdec i spolujezdec měli vždy potřebné pohodlí. Odolný trubkový rám, krátký rozvor kol 1 315 mm a geometrie řízení – sklon vidlice 27° a závlek 86 mm – společně vytvářejí platformu, která výše uvedené požadavky plně uspokojí. Pohotovostní hmotnost je 130 kg.

Poloměr otáčení je pouze 2 m, což umožňuje snadné manévrování na stísněných místech, zatímco pětipaprsková 14” kola z hliníkové slitiny zvyšují stabilitu a dodávají jezdci jistotu. Od roku 2017 je model vybaven pneumatikami Michelin City Grip; přední má rozměr 90/90-14 a zadní 100/90-14.

Se zdvihem 100 mm je 31mm teleskopická vidlice schopna pohltit množství nerovností a dále přispívá k jistotě jezdce; dva zadní tlumiče poskytují hliníkovému kyvnému rameni zdvih 75 mm. Kombinovaná brzdová soustava Honda (CBS) rozděluje brzdnou sílu mezi přední 220mm kotouč s třípístovým třmenem a 130mm zadní bubnovou brzdu. Při sešlápnutí páky zadní brzdy je část brzdného účinku přenášena i na přední kolo, což brzdám dodává hladký a progresivní charakter.

 

4. Příslušenství

K dispozici bude celá řada příslušenství, včetně zámku s alarmem Honda, štítu, zadního nosiče, 26litrového horního boxu, plotny pro horní box, U-zámku, venkovní krycí plachty, lišty na výfuk či samolepek na kola.

 

5. Technické parametry

 

MOTOR
 
Typ: kapalinou chlazený čtyřtaktní jednoválec s rozvodem SOHC a se 2 ventily
Zdvihový objem: 125 cm3
Vrtání ´ zdvih: 52,4 x 57,9 mm
Kompresní poměr: 11:1
Maximální výkon: 8,6 kW při 8 500 ot./min.
Max. točivý moment: 12,0 Nm při 5 000 ot./min.
Olejová náplň: 0,9 litru

PALIVOVÝ SYSTÉM
 
Karburace: elektronické vstřikování paliva PGM-FI
Objem palivové nádrže: 8,0 litru
Spotřeba paliva: 2,1 l/100 km (bez funkce Idling Stop, režim WMTC)

ELEKTRICKÁ SOUSTAVA
 
Startér: elektrický
Kapacita baterie: 12 V/6 AH (10H)
Výkon alternátoru: 329 W

HNACÍ ÚSTROJÍ
 
Typ spojky: automatická, odstředivá, suchá
Typ převodovky: V-Matic
Stálý převod: 11,27

RÁM
 
Typ: rám z ocelových trubek

PODVOZEK
 
Rozměry (D´Š´V): 1 930 x 740 x 1 100 mm
Rozvor kol: 1 315 mm
Úhel přední vidlice: 27°
Závlek: 86 mm
Výška sedla: 760 mm
Světlá výška: 135 mm
Pohotovostní hmotnost: 130 kg

ZAVĚŠENÍ KOL
 
Typ vpředu: 31mm teleskopická vidlice, zdvih 100 mm
Typ vzadu: kyvná vidlice se dvěma tlumiči, zdvih 75 mm

KOLA
 
Typ vpředu: 5paprskové z lehké slitiny
Typ vzadu: 5paprskové z lehké slitiny
Velikost ráfku Přední: 14M/C x MT1,85
Velikost ráfku Zadní: 14M/C x MT2,15
Pneumatika vpředu: 90/90-14M/C (46P)
Pneumatika vzadu: 100/90-14M/C (57P)

BRZDY
 
Typ vpředu: 220mm hydraulická kotoučová s kombinovaným třípístovým třmenem
Typ vzadu: 130mm kombinovaná úběžná / vlečná bubnová

PŘÍSTROJE A ELEKTRICKÁ VÝBAVA
 
Světlomet: 12 V, 5,4 W x 1 (potkávací) / 9,6 W x 1 (dálkový)
Zadní světlo: 12V, 2,2 W x 1


Komentáře

V diskuzi ještě není žádný komentář - buďte první!

Otevřít diskuzi

Související články

NOVÉ PIAGGIO 1 PŘIJÍŽDÍ DO ČESKA

NOVÉ PIAGGIO 1 PŘIJÍŽDÍ DO ČESKA

Představujeme

30.10.2021

TZ - www.piaggio.com

0

PIAGGIO PŘEDSTAVUJE NOVOU GENERACI E-SKÚTRŮ PRO MĚSTSKOU MOBILITU: KVALITA, TECHNOLOGIE, SPOLEHLIVOST A BEZPEČNOST POPRVÉ V JEDNOM JEDNODUCHÉM, SNADNO OVLADATELNÉM A LEHKÉM ELEKTRICKÉM SKÚTRUPIAGGIO 1 SI ZACHOVÁVÁ VEŠKERÉ PRÉMIOVÉ VLASTNOSTI TYPICKÉ PRO SKÚTRY PIAGGIO: DESIGN A CIT PRO DETAIL,...

Více

LS2 FF900 VALIANT II

LS2 FF900 VALIANT II

Představujeme

22.6.2021

Redakce SP.cz

0

Sezona už začala a s ní tradiční problém v čem budu letos jezdit? Spousta z nás řeší nákup nového oblečení nebo nové helmy a právě helmu jsme začali řešit i my v redakci. Otevřenou, integrálku, výklopnou? V redakci jsme už měli možnost otestovat pěknou řádku různých značek a provedení, takže pro...

Více

Novinky KYMCO na sezónu 2021

Novinky KYMCO na sezónu 2021

Představujeme

22.2.2021

TZ - www.kymco.cz

0

Na světové premiéře představený adventure skútr KYMCO DOWNTOWN 360X ABS (Euro5) startuje v polovině roku 2021. V listopadu 2020 představil CEO firmy KYMCO Allen Ko na online tiskové konferenci„KYMCO International Press Conference“ nejžhavější novinky KYMCO: jako první z nich uvedemena trh v létě...

Více

Zeeho - nová značka ve světě skútrů

Zeeho - nová značka ve světě skútrů

Představujeme

4.1.2021

Redakce SP.cz

4

Pokud jste o značce Zeeho ještě neslyšeli, pak věřte, že nejste sami. Jedná se o zbrusu novou značku, za kterou ale nestojí nikdo menší než CFMoto. Ano, to CFMoto, které má ve své nabídce cestovní enduro s označením CFMoto 650 MT nebo u nás velmi populární čtyřkolky Gladiátor. Proč tedy nová...

Více

Honda představila systém hlasového ovládání a novou mobilní aplikaci RoadSync

Honda představila systém hlasového ovládání a novou mobilní aplikaci RoadSync

Představujeme

18.12.2020

TZ - www.honda.cz

0

Systém hlasového ovládání „Honda Smartphone Voice Control system“ a aplikace Honda RoadSync pro skútry a motocykly.

Více

Bleskovky

Piaggio Group pokračuje v boji na ochranu svých produktů před padělateli

29.10.2021

Piaggio Group pokračuje v boji na ochranu svých produktů před padělateliPIAGGIO GROUP VYHRÁVÁ SOUD PRVNÍ INSTANCE O PORUŠENÍ EVROPSKÉHO PATENTU PROTI SPOLEČNOSTI PEUGEOT MOTOCYCLES V PAŘÍŽI A MILÁNĚPO NÁZVU VESPA JE UZNÁNA TAKÉ JEDINEČNOST SKÚTRU...

Více

VOGE odstartovala akci “Máš čerstvýřidičák A2?”

23.6.2021

VOGE odstartovala akci “Máš čerstvýřidičák A2?”Voge se nyní vytasilo s atraktivní akcí, kde zákaznící ušetří nemalý peníz. Při zakoupení modelu VOGE 300AC, 300R nebo 500R a předložení řidičského průkazu s vyznačením skupiny A2,...

Více

NOVÝ ELEKTRICKÝ SKÚTR PIAGGIO ONE

15.6.2021

NOVÝ ELEKTRICKÝ SKÚTR PIAGGIO ONENOVÝ ELEKTRICKÝ SKÚTR PIAGGIO ONE• PŘEDSTAVUJEME MODEL „ONE“, NOVÝ ELEKTRICKÝ SKÚTR PIAGGIO• ITALSKÝ PŮVOD A ZAMĚŘENÍ NA MLADÉ ZÁKAZNÍKY: „ONE“ JE SPOJENÍM BAREV, FANTAZIE, STYLU,...

Více

Kymco startuje cenovou akci na atraktivní modely stopětadvacítek

19.4.2021

Kymco startuje cenovou akci na atraktivní modely stopětadvacítekKymco se na startu letošní sezóny vytasilo s atraktivní akcí, kde zákaznící ušetří nemalý peníz. Od 12. dubna nabízí tento tchajwanský výrobce skvělé ceny na svoje oblíbené skútry...

Více

BMW C1 znovu na scéně?

12.4.2021

BMW C1 znovu na scéně?Kdo by neznal legendární skútr od BMW s označením C1. Skútr vybavený speciálním rámem a bezpečnostními pásy, který umožňoval jízdu bez ochranné přilby byl poprvé veřejnosti...

Více

Starší bleskovky

Podcasty

Černou Afrikou

17.6.2021

Řeknu jen tohle: jedna vtipná partička a Jihoafrická republika, Botswana, Zimbabwe, Namibie   . . . .   Tady je zmiňový DOTAZNÍK jak jsi se potkal s krizí středního věku. Nezabere...

Více

Jindra Belšan o velkém Rusku

24.10.2019

Jindra Belšan je pamětník. To jako, že toho hodně viděl, hodně zažil a má tedy o čem vyprávět. Dnes jsme se zaměřili hlavně na jeho cesty do Ruska.

Více

Balkánské šotoliny (Kodo120)

3.12.2018

Hurá na Balkán na šotoliny. Po tom, co začal Pertla systematicky mapovat Evropské šotoliny, musí být každému jasné, že Balkán je pro většinu z nás v tomto duchu stále ještě...

Více

Starší podcasty

Kalendář akcí

Po

Út

St

Čt

So

Ne

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

21.

22.

23.

24.

25.

26.

27.

28.

29.

30.

31.

Nebyly nalezeny žádné nadcházející události

Přidat novou akci

Partneři

CAFE-RACER.cz
TIPMOTO.cz
ZIVEFIRMY.cz
PARTSDEPOT.cz
BONMOTO.cz
BE-RIDER.com

Společnost Montplast se specializuje na výrobu a montáž zastřešení bazénů. Zastřešení bazénů se vyrábí ze systémových hliníkových profilů, opatřených povrchovou úpravou.