NOVÉ PIAGGIO 1 PŘIJÍŽDÍ DO ČESKA

NOVÉ PIAGGIO 1 PŘIJÍŽDÍ DO ČESKA

30.10.2021

TZ - www.piaggio.com

PIAGGIO PŘEDSTAVUJE NOVOU GENERACI E-SKÚTRŮ PRO MĚSTSKOU MOBILITU: KVALITA, TECHNOLOGIE, SPOLEHLIVOST A BEZPEČNOST POPRVÉ V JEDNOM JEDNODUCHÉM, SNADNO OVLADATELNÉM A LEHKÉM ELEKTRICKÉM SKÚTRU PIAGGIO 1 SI ZACHOVÁVÁ VEŠKERÉ PRÉMIOVÉ VLASTNOSTI TYPICKÉ PRO SKÚTRY PIAGGIO: DESIGN A CIT PRO DETAIL, SKVĚLOU SPOLEHLIVOST A VELKÝ ÚLOŽNÝ PROSTOR NEPŘEBERNÉ MNOŽSTVÍ TECHNOLOGIÍ VČETNE DIGITÁLNÍHO BAREVNÉHO DISPLEJE, BEZKLÍČOVÉHO ZAPALOVÁNÍ A LED OSVĚTLENÍ DVĚ VERZE V NABÍDCE: PIAGGIO 1 A 1 ACTIVE SE SNADNO VYJÍMATELNOU BATERIÍ CENA PRO PIAGGIO 1 JE 79 900 KČ, PRO PIAGGIO 1 ACTIVE 95 900 KČ

Společnost Piaggio Group opět dokazuje, že je absolutní jedničkou ve vývoji chytrých řešení pro městskou mobilitu, a představuje nové Piaggio 1, e-skútr s revoluční koncepcí.

Piaggio 1 kombinuje výhody moderního e-skútru – obratnost, nízkou hmotnost a praktičnost v městském provozu s minimalismem, kvalitou a spolehlivostí.

Důraz klade především na bezpečnost, a to díky bytelnému rámu a odpružení navrženému pro požitek z jízdy, ale také na atraktivní design s citem pro ten nejmenší detail, komfort a vysokou úroveň spolehlivosti. Žhavou novinkou je kompletní technologický balíček včetně digitálního barevného přístrojového panelu, LED osvětlení a bezklíčového zapalování.

Piaggio 1 je také jediným e-skútrem ve své kategorii, který má rozměrný úložný podsedlový prostor, kam se vejde velká jet přilba.

Piaggio 1 pohání elektromotor zabudovaný do zadního kola: u verze moped s omezenou rychlostí na 45 km/h má výkon 1,2 kW, zatímco verze elektrobike je vybavena jednotkou o výkonu 2 kW.

U všech verzí je baterie umístěna pod sedlem, dá se snadno vyjmout během několika sekund a odnést na nabíječku domů nebo do kanceláře.

V nabídce jsou celkem dvě verze modelu Piaggio 1 se dvěma typy baterií:

Piaggio 1

Rychlost 45 km/h, dojezd až 55 km v režimu ECO*, až 48 km v režimu SPORT (WMTC)

Piaggio 1 Active

Rychlost 60 km/h, dojezd až 85 km v režimu ECO*, až 66 km v režimu SPORT (WMTC)

Design: racionální, ale ne nudný

Originální design modelu Piaggio 1 respektuje minimalismus, vyžadovaný městskou elektromobilitou, aniž by obětoval nezaměnitelný styl či kvalitu materiálů a zpracování, tolik typické pro skútry Piaggio.

Přední kapotáž je zároveň kompaktní i účinná a v horní části ji zdobí klasická „vázanka“, která elegantně charakterizuje vozidla Piaggio. LED světla vyčnívají po stranách, jejich tvar podtrhuje čisté a sošné křivky profilu vozidla a dodávají mu celkově lehký a dynamický vzhled. Štíhlá zadní část je zakončena tenkým světlem osazeným rovněž LED.

Celková úroveň kvality je patrná nejen z charakteristiky materiálů a precizního zpracování, ale také z citu pro detaily, jako je trojrozměrný vzor šestiúhelníku inspirovaný logem značky Piaggio, který pokrývá plochu přední kapotáže a bočních panelů, nebo dvojitý potah sedla s lesklým povrchem na bocích.

Velká pozornost byla věnována ergonomii: I přes kompaktní rozměry má trojúhelník sedlo-stupačky-řídítka přesně stejné proporce, jako u tradičních skútrů modelové řady Piaggio. Tyto rozměry se promítají do pohodlné jízdní pozice, částečně díky plochým a prostorným stupačkám, které doplňují praktické a robustní sklopné stupačky spolujezdce.

Řídítka podtrhují racionalitu designu: žádné zbytečné plasty, uprostřed velký 5,5” digitální barevný LCD displej, vždy perfektně čitelný díky světelnému čidlu, které nastavuje podsvícení a barvu písma podle okolního světla (denní/noční režim).

Informace se zobrazují na přehledné obrazovce s estetickým uspořádáním: ukazatel rychlosti ve střední části je obklopen ukazatelem úrovně energie (využívané nebo rekuperované během jízdy), ukazatelem stavu nabití baterie a zbývajícího dojezdu v kilometrech, a dále informacemi o jízdě, které lze volit prostřednictvím tlačítka MODE umístěného na přístrojovém panelu a také na levém ovladači: okamžitou a průměrnou spotřebu, čas jízdy, celkové a denní počítadlo kilometrů (Trip A a B). Spodní část displeje zobrazuje jízdní režim, který lze zvolit pomocí speciálního tlačítka MAP na pravém ovladači.

Na cestě: pohyb nebyl nikdy snadnější

Piaggio 1 je především uživatelsky přívětivé vozidlo, které má za cíl zlepšit a zjednodušit každodenní dojíždění, a to nejen během samotné jízdy, ale celkovou ovladatelností počínaje zapnutím klíčku.

Díky bezklíčovému zapalování Piaggio 1 žádný tradiční klíček nepotřebuje a dá se uvést do provozu pomocí dálkového ovladače a praktického tlačítka, které nahrazuje klasickou skříňku zapalování. Stačí jednoduše stisknout tlačítko pro odemčení na dálkovém ovladači (zvukový signál a světelný kroužek na rukojeti potvrdí, že je stroj připraven k provozu) a otočit rukojeť do polohy ON.

Pro nastartování stačí jednoduše stisknout tlačítko MAP na pravé straně řídítek (s přidrženou páčkou brzdy) a vybrat jeden ze dvou jízdních režimů: ECO a Sport (navíc je k dispozici režim Reverse, který lze zvolit pouze když vozidlo stojí a usnadnit si tak manévrování s modelem Piaggio 1 v těsném prostoru).

ECO režim, určený pro úsporu energie, prodlužuje výdrž baterie; rychlost je omezena na 30 km/h a akcelerace pozvolnější. Režim Sport je naopak základním jízdním režimem, který využívá výkon motoru naplno.

Maximálně praktický: baterie je vyjímatelná a nezabírá žádné místo v úložném prostoru pod sedlem

Piaggio 1 bylo rovněž navrženo s cílem co nejvíce usnadnit proces nabíjení baterie: to znamená, že dojezd nebude při dojíždění z domova do práce či ježdění po městě představovat žádný problém.

U všech verzí lze baterii vyjmout během několika sekund odpojením kabelu, který ji spojuje s vozidlem a za držadlo ji snadno odnést na nabíječku domů, do kanceláře nebo kamkoli jinam, kde se právě nacházíte.

Verze 1 je vybavena baterií s kapacitou 1,4 kWh která váží 10 kg, zatímco verze 1 Active používá baterii s vyšší kapacitou 2,3 kWh, která váží 15 kg.

Nabíjení už nemůže být jednodušší: lithium-ion baterie, stejná jako v moderních smartphonech, je bezúdržbová a nevyžaduje žádné speciální zacházení. Pro její dobití stačí jednoduše připojit nabíječku, která se dodává s vozidlem.

Standardní doba do plného nabití je 6 hodin (ze sítě s napětím 220 V). Baterie má vynikající účinnost 800 nabíjecích cyklů. I po těchto osmi stech nabíjecích cyklech si baterie zachová
70 % svojí kapacity a je stále dokonale použitelná.

Baterie je umístěna v podsedlovém prostoru, aniž by omezila jeho funkčnost. Proto je Piaggio 1 jediným e-skútrem ve své kategorii, který nabízí velký úložný prostor, kde se po sedlo vejde velká jet přilba.

Sedlo lze otevřít pomocí ovladače zapalování, nebo, když je baterie vyjmutá, speciálním zámkem na levém bočním panelu, který se odemyká klíčem ukrytým v dálkovém ovladači.

Dalšími prvky, které přispívají k vzorové funkčnosti a využitelnosti modelu Piaggio 1 ve městě, jsou sedlo – pohodlné a ergonomické s výškou pouhých 770 mm nad zemí, díky které jezdec jakékoli výšky bez problémů dosáhne na zem když zastaví na semaforu, praktický háček na tašku a USB port s vodotěsným gumovým krytem, umístěný na zadní vnitřní straně ochranného krytu nohou.

Technologie

Elektromotor modelu 1, vyvinutý společností Piaggio, je nábojového typu; jinými slovy je vestavěný do náboje zadního kola. Tato konstrukce činí stavbu vozidla extrémně jednoduchou a kompaktní.

Verze 1 je vybavena elektromotorem s konstantním výkonem 1,2 kW, zatímco verze 1 Active má výkon 2 kW. Tyto hodnoty dosahují srovnatelných jízdních vlastností jako tradiční 50 cm3 skútry, s tím, že rychlý nástup výkonu při rozjezdu z místa typický pro elektromotory zaručuje obratnou a příjemnou jízdu po městě.

Díky nízké hmotnosti, moderní lithium-iontové baterii a účinnému systému rekuperace kinetické energie (KERS), který dobíjí baterii během zpomalování, nabízí všechny verze modelu Piaggio 1 výjimečný dojezd, který u verze 1+ dosahuje až 100 km.

Piaggio 1 je extrémně lehké vozidlo (75 kg bez baterie, 79 kg u verze 1 Active), aniž by obětovalo cokoli ze skvělé architektury podvozku, která je převzatá z tradičních skútrů Piaggio: Rám, zkonstruovaný tak, aby vydržel nápor městského provozu, je z vysoce odolných ocelových trubek, zpevněných lisovanými ocelovými prvky. Systém odpružení je postaven na jednostranné přední vidlici s vinutou pružinou a hydraulickým tlumičem, zatímco vzadu jsou dva hydraulické tlumiče – to vše přispívá k pohodlné a bezpečné jízdě.

Brzdy jsou moderní a modulované, přičemž vpředu I vzadu je velká 175mm kotoučová brzda ovládaná hydraulicky. Verze 1 Active je vybavena kombinovaným brzdovým systémem CBS.

 

Verze a barvy

Piaggio 1 přijíždí ve dvou barevných řadách: Forever Grey, Forever White a Forever Black jsou tři nejtmavší barevná provedení, která podtrhují minimalistický a čistý design, zatímco Sunshine Mix, Arctic Mix a Forest Mix jsou tři dvoutónová provedení, která vyzdvihují mladistvý a svěží charakter skútru. U barevných provedení řady Mix má sedlo šedý potah, který lépe kontrastuje s leskle černými bočními panely.

Barevná provedení jsou v nabídce pro všechny verze. Verze 1 Active se esteticky liší od ostatních červenou dekorací na zadní kyvné vidlici.

Piaggio 1 - Technické specifikace

Motor: Elektrický bezkartáčkový motor KERS (systém rekuperace kinetické energie)
Výkon : 1: 1,2 kW (2 kW špičkový)

1 Active: 2 kW (3 kW špičkový)
Točivý moment: 1: 85 Nm

1 Active: 90 Nm
Baterie: 1,4 kWh lithiová (1 Active: 2,3 kWh)
Napětí baterie: 48 V
Kapacita baterie: 29 Ah (1 Active: 48 Ah)
Čas dobíjení : 6 hodin (ze sítě s napětím 220 V)
Rám: Jednoduchý z vysoce odolných ocelových trubek
Přední odpružení: jednostranná vidlice s vinutou pružinou a hydraulickým tlumičem
Zadní odpružení: Dva hydraulické tlumiče
Pneumatiky: Bezdušové 100/80-10”
Brzdy: Přední a zadní hydraulicky ovládaná kotoučová ø 175 mm. Systém CBS u verze 1 Active.
Délka/šířka: 1720/745 mm
Výška sedla: 770 mm
Rozvor: 1220 mm

Komentáře

V diskuzi ještě není žádný komentář - buďte první!

Otevřít diskuzi

Související články

LS2 FF900 VALIANT II

LS2 FF900 VALIANT II

Představujeme

22.6.2021

Redakce SP.cz

0

Sezona už začala a s ní tradiční problém v čem budu letos jezdit? Spousta z nás řeší nákup nového oblečení nebo nové helmy a právě helmu jsme začali řešit i my v redakci. Otevřenou, integrálku, výklopnou? V redakci jsme už měli možnost otestovat pěknou řádku různých značek a provedení, takže pro...

Více

Novinky KYMCO na sezónu 2021

Novinky KYMCO na sezónu 2021

Představujeme

22.2.2021

TZ - www.kymco.cz

0

Na světové premiéře představený adventure skútr KYMCO DOWNTOWN 360X ABS (Euro5) startuje v polovině roku 2021. V listopadu 2020 představil CEO firmy KYMCO Allen Ko na online tiskové konferenci„KYMCO International Press Conference“ nejžhavější novinky KYMCO: jako první z nich uvedemena trh v létě...

Více

Zeeho - nová značka ve světě skútrů

Zeeho - nová značka ve světě skútrů

Představujeme

4.1.2021

Redakce SP.cz

4

Pokud jste o značce Zeeho ještě neslyšeli, pak věřte, že nejste sami. Jedná se o zbrusu novou značku, za kterou ale nestojí nikdo menší než CFMoto. Ano, to CFMoto, které má ve své nabídce cestovní enduro s označením CFMoto 650 MT nebo u nás velmi populární čtyřkolky Gladiátor. Proč tedy nová...

Více

Honda představila systém hlasového ovládání a novou mobilní aplikaci RoadSync

Honda představila systém hlasového ovládání a novou mobilní aplikaci RoadSync

Představujeme

18.12.2020

TZ - www.honda.cz

0

Systém hlasového ovládání „Honda Smartphone Voice Control system“ a aplikace Honda RoadSync pro skútry a motocykly.

Více

Kymco vystrkuje drápky ...

Kymco vystrkuje drápky ...

Představujeme

30.11.2020

Redakce SP.cz

0

Tchajwanské Kymco představilo pro nadcházející sezónu 2021 čteveřici nových skútrů. První tříkola značky Kymco nese označení CV3, a i když se zase o takovou novinku nejedná (prvotní seznámení proběhlo už v roce 2017), Kymco s ní vstupuje rovnou do 1 třídy tříkolových skútrů. Pokud CV3 chválíme...

Více

Bleskovky

Piaggio Group pokračuje v boji na ochranu svých produktů před padělateli

29.10.2021

Piaggio Group pokračuje v boji na ochranu svých produktů před padělateliPIAGGIO GROUP VYHRÁVÁ SOUD PRVNÍ INSTANCE O PORUŠENÍ EVROPSKÉHO PATENTU PROTI SPOLEČNOSTI PEUGEOT MOTOCYCLES V PAŘÍŽI A MILÁNĚPO NÁZVU VESPA JE UZNÁNA TAKÉ JEDINEČNOST SKÚTRU...

Více

VOGE odstartovala akci “Máš čerstvýřidičák A2?”

23.6.2021

VOGE odstartovala akci “Máš čerstvýřidičák A2?”Voge se nyní vytasilo s atraktivní akcí, kde zákaznící ušetří nemalý peníz. Při zakoupení modelu VOGE 300AC, 300R nebo 500R a předložení řidičského průkazu s vyznačením skupiny A2,...

Více

NOVÝ ELEKTRICKÝ SKÚTR PIAGGIO ONE

15.6.2021

NOVÝ ELEKTRICKÝ SKÚTR PIAGGIO ONENOVÝ ELEKTRICKÝ SKÚTR PIAGGIO ONE• PŘEDSTAVUJEME MODEL „ONE“, NOVÝ ELEKTRICKÝ SKÚTR PIAGGIO• ITALSKÝ PŮVOD A ZAMĚŘENÍ NA MLADÉ ZÁKAZNÍKY: „ONE“ JE SPOJENÍM BAREV, FANTAZIE, STYLU,...

Více

Kymco startuje cenovou akci na atraktivní modely stopětadvacítek

19.4.2021

Kymco startuje cenovou akci na atraktivní modely stopětadvacítekKymco se na startu letošní sezóny vytasilo s atraktivní akcí, kde zákaznící ušetří nemalý peníz. Od 12. dubna nabízí tento tchajwanský výrobce skvělé ceny na svoje oblíbené skútry...

Více

BMW C1 znovu na scéně?

12.4.2021

BMW C1 znovu na scéně?Kdo by neznal legendární skútr od BMW s označením C1. Skútr vybavený speciálním rámem a bezpečnostními pásy, který umožňoval jízdu bez ochranné přilby byl poprvé veřejnosti...

Více

Starší bleskovky

Podcasty

Černou Afrikou

17.6.2021

Řeknu jen tohle: jedna vtipná partička a Jihoafrická republika, Botswana, Zimbabwe, Namibie   . . . .   Tady je zmiňový DOTAZNÍK jak jsi se potkal s krizí středního věku. Nezabere...

Více

Jindra Belšan o velkém Rusku

24.10.2019

Jindra Belšan je pamětník. To jako, že toho hodně viděl, hodně zažil a má tedy o čem vyprávět. Dnes jsme se zaměřili hlavně na jeho cesty do Ruska.

Více

Balkánské šotoliny (Kodo120)

3.12.2018

Hurá na Balkán na šotoliny. Po tom, co začal Pertla systematicky mapovat Evropské šotoliny, musí být každému jasné, že Balkán je pro většinu z nás v tomto duchu stále ještě...

Více

Starší podcasty

Kalendář akcí

Po

Út

St

Čt

So

Ne

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

21.

22.

23.

24.

25.

26.

27.

28.

29.

30.

31.

Nebyly nalezeny žádné nadcházející události

Přidat novou akci

Partneři

CAFE-RACER.cz
TIPMOTO.cz
ZIVEFIRMY.cz
PARTSDEPOT.cz
BONMOTO.cz
BE-RIDER.com

Společnost Montplast se specializuje na výrobu a montáž zastřešení bazénů. Zastřešení bazénů se vyrábí ze systémových hliníkových profilů, opatřených povrchovou úpravou.