Honda Vision

Honda Vision

17.5.2011

Honda Czech Republic

Nedávno jsme vás informovali o horké novince od Hondy - lehkém a elegantním skútru Vision. Honda dnes zveřejnila oficiální českou verzi press kitu tohoto modelu, jehož znění si nyní můžete přečíst i vy.

Úvod

Značka Honda zabírá na trhu se skútry dominantní postavení. První skútr Honda, Juno K z roku 1954, se mohl pochlubit kombinací vyspělé technologie a prvotřídních materiálů, čtyřdobým motorem s elektrickým startérem, plným větrným štítkem a kapotáží vyrobenou z vyztuženého sklolaminátu. O čtyři roky později byl představen legendární čtyřdobý model Super Cub, který se jakožto pojízdný pomocník zapsal do historie silniční dopravy po celém světě. Od obyvatelů evropských měst až po japonské vesničany si model Super Cub pořídily pro každodenní dojíždění miliony řidičů, kteří se mohli spolehnout na to, že je tento neuvěřitelně spolehlivý malý stroj nikdy nenechá na holičkách. Od roku 1958 bylo vyrobeno více než 60 milionů kusů modelu Super Cub.

Pokračováním ve výrobě strojů, které mají za úkol vnést do životů svých uživatelů více pohodlí a zábavy a za rozumnou cenu poskytnout řešení, které je přátelské k životnímu prostředí, se chce společnost Honda podělit o své úspěchy se svými zákazníky a zajistit to stejné potěšení i následující generaci. Od základů navržený jako pomocník přinášející komfort a pohodlí za velmi příznivou cenu nabízí zcela nový skútr Vision nadčasové kvality na poli komfortu a spolehlivosti kombinované s vyspělými technologiemi, jako jsou např. vstřikování paliva a kombinovaný brzdový systém (CBS) Honda. Model Vision přináší nové generaci zákazníků potěšení ve formě bezpečné a levné alternativy osobní přepravy.

Honda Vision


Vývojový koncept

Vozidla zaměřená na každodenní dojíždění uživatelů po celém světě se snaží přizpůsobit odlišným potřebám různých trhů. To znamená, že jsou modely navržené pro každodenní dojíždění, které mají již tak různý charakter, prodávány v rozmanitých verzích a designech; a model, který by aspiroval na celosvětově používaný produkt a zároveň zcela splňoval požadavky různých zákazníků, se najde jen opravdu vzácně. Svým skútrem Vision se společnost Honda rozhodla uspokojit široký rozsah těchto požadavků a oslovit příslibem maximálního potěšení z užívání tohoto stroje všechny své zákazníky po celém světě.

Díky svému čtyřdobému motoru s obsahem 110 cm3 poskytujícím dostatečný výkon, který v kombinaci s prvotřídní úsporou paliva za běžných jízdních podmínek nabízí maximální dojezd 52 km/l, je model Vision připraven na všechno, ať pospícháte do školy nebo vyrážíte na kafe se svými přáteli. Nicméně komfort znamená mnohem více než jen elektrický startér a nízkou spotřebu paliva, proto se model Vision pyšní také velkým podsedlovým úložným prostorem, vyspělým a snadno ovladatelným přístrojovým panelem a především ergonomickým designem, který nabízí dostatek pohodlí pro jezdce i spolujezdce.

Posledním klíčovým parametrem při vývoji skútru Vision byla jeho cena. Bez ohledu na své důmyslné provedení byl tento skútr navržen jako řešení, které je cenově dostupné pro širokou škálu zákazníků. Aby bylo možné tuto podmínku splnit, zavedla společnost Honda nákupní strategii, která umožňuje využívat ty nejvhodnější dodavatele po celém světě. Výsledkem je stroj, který našel rovnováhu mezi nízkou cenou a vysokou kvalitou.

Honda Vision

Honda Vision


Základní charakteristika

 • Štíhlý atraktivní design s pohodlným sedlem pro jezdce a spolujezdce, velkorysým podsedlovým úložným prostorem a palivovou nádrží o objemu 5,5 litru.
 • Úsporný a spolehlivý čtyřdobý motor o zdvihovém objemu 110 cm3 se vstřikováním paliva PGM-FI a s elektrickým startérem.
 • Atraktivní cena, která přijde vhod jak mladým jezdcům, tak dospělým zákazníkům, kteří hledají alternativní způsob dopravy, který vyřeší mimo jiné také jejich každodenní dojíždění v hustém provozu.
 • Sebejistá ovladatelnost a dobrá manévrovatelnost díky tuhému, a přesto lehkému podvozku.
 • Kombinovaný brzdový systém Honda (CBS), který díky propojení přední a zadní brzdy poskytuje pohotový a stabilní brzdný účinek bez ohledu na zkušenosti jezdce nebo jízdní podmínky.
 • Dokonalý styl podtržený atraktivními prémiovými barvami.


Ergonomický design

Uvolněná jízdní pozice

Skútr Vision byl zkonstruován s ohledem na pohodlí jezdce i spolujezdce. Ergonomicky tvarované jednolité sedlo je usazeno ve výšce 755 mm, čímž je zajištěn dostatek prostoru pro nohy a zároveň dobrá ovladatelnost skútru. Model Vision je dost prostorný na to, aby si jezdec i spolujezdec užili pohodlnou jízdu a současně dost kompaktní na to, aby umožňoval opravdu dynamické projíždění stísněnými městskými ulicemi. Úzká konstrukce tohoto vozidla mimo jiné znamená, že se jezdec kdykoliv může snadno opřít nohama o zem.

Honda Vision


Pocit sebejistoty při řízení

Připojena ke stabilnímu podvozku s vysokou manévrovatelností byla řídítka pečlivě navržena tak, aby dodávala jezdci při řízení pocit sebejistoty. Důležitým atributem tohoto stroje je také velmi nízká hmotnost, pouhých 102 kg, která modelu Vision propůjčuje bez ohledu na podmínky snadnou ovladatelnost.


Všestranně využitelný a bezpečný podsedlový úložný prostor

Ve velkém a pohodlně dostupném podsedlovém prostoru skútru Vision se nachází dostatek místa pro uložení Vašeho nákupu, pláštěnky, bezpečnostních zámků nebo plné přilby. Díky puntičkářské práci konstruktérů byl získán maximální prostor, aniž by došlo ke kompromisům na velikosti palivové nádrže, což dává tomuto stroji větší možnosti využití.


Komfortní prostor pro nohy za čelním štítem

Čelní štít nenabízí pouze efektivní ochranu před větrem, ale krom toho také rozšiřuje úložné možnosti skútru: dvě otevřené schránky představují ideální řešení pro bezpečné odložení lahví s nápoji.


Design zahrnující uživatelsky přátelské detaily

Protože je mottem tohoto skútru komfortní jízda, byl při navrhování detailů modelu Vision brán zřetel především na snadné používání. Dobře čitelný analogový palivoměr na přístrojovém panelu přehledně zobrazuje množství paliva zbývajícího v nádrži, zatímco držáky přilby po obou stranách podsedlového úložného prostoru umožňují zajistit přilby ke skútru v době, kdy odcházíte, tak, abyste mohli v úložném prostoru nechat zavazadla. Dále byl na skútr instalován hliníkový zadní nosič, který je připraven pro montáž volitelného horního kufru. Komfort zvyšují také výklopné stupačky spolujezdce, které poskytují spolujezdci oporu a dají se jednoduše sklopit, takže neruší štíhlý profil vozidla. Praktický charakter skútru potvrzuje také boční stojánek.


Styl

Nepochybně Honda

Se svou elegantní povrchovou úpravou, ostrými křivkami a agresivně působící přední maskou je model Vision nepřehlédnutelným a nadčasově vyhlížejícím skútrem. Navzdory jeho cenové dostupnosti není pochyb o tom, že tento model patří do rodiny mnohem dražších skútrů značky Honda. Posazen na kolech z lehkých slitin vyvolává model Vision za jízdy dojem mnohem většího skútru, který si ladně razí cestu městskými ulicemi.

Honda Vision


Praktičnost

Vzhledem ke své ploché vnitřní podlaze a relativně dlouhému rozvoru kol poskytuje skútr Vision spoustu místa pro jezdce i spolujezdce tak, aby měli dostatek komfortu i na delších cestách. Praktickou stránku podporuje také výkonný čelní světlomet, díky kterému můžete skútr Vision používat v kteroukoliv denní dobu, a pohyblivý přední blatník, který se natáčí společně s předním kolem, takže představuje velmi efektivní ochranu stroje a jezdce před silničním prachem, dešťovou vodou a jinými nečistotami.


Barevný koncept

Široká paleta barevných verzí

Zákazníci si mohou z pěti barevných konceptů vybrat ten, který bude nejlépe odrážet jejich vlastní styl.

 • Perleťově černá Procyon
 • Šedá metalíza Boss
 • Perleťově bílá
 • Červená Candy Lucid
 • Modrá Candy Aruja


Motor

Lehký, kompaktní a praktický čtyřdobý motor

Požadavky na motor modelu Vision byly náročné. Motor měl být výkonný, ale úsporný, lehký a kompaktní tak, aby zaručil uživateli nejlepší možný jízdní zážitek, ale zároveň byla velmi důležitá také jeho cena. Aby bylo možné skloubit všechna tato kritéria, byly využity všechny poznatky společnosti Honda v oblasti technologie čtyřdobých motorů tak, aby bylo dosaženo vyváženého spojení efektivity a výkonu.

Úspora paliva

Aby byla naplněna výše uvedená přísná kritéria, byl model Vision vybaven vzduchem chlazeným čtyřdobým jednoválcem OHC se zdvihovým objemem 110 cm3. Výběrem vzduchem chlazeného systému došlo ke snížení hmotnosti chladiče, který získal jednodušší tvar a byl odlehčen o čerpadlo chladicí kapaliny a zvolením čtyřdobé technologie byla zajištěna úspora paliva, snadná ovladatelnost a působivě tichý chod. Uvnitř motoru došlo díky pečlivé konstrukci ke snížení tření, což dále zvyšuje efektivitu motoru.

Honda Vision


Vstřikování paliva

Vybavený vyspělým programovaným systémem vstřikování paliva (PGM-FI) využívá tento motor citlivě vyladěnou technologii vstřikování, díky které s rezervou splňuje nejpřísnější směrnice pro ochranu životního prostředí. Systém byl konfigurován za účelem získání snadno kontrolovatelného výkonu.


Nízké množství emisí

Systém vstřikování PGM-FI přispívá společně s třícestným katalyzátorem výfukového systému k produkci výfukových plynů s nízkými emisemi. Model Vision splňuje požadavky normy Euro 3.


Prémiový pocit

Se svým konkurenceschopným výkonem, celkovou spolehlivostí a tichým chodem poskytuje motor skútru Vision výkon a důmyslnost, které jsou běžně spojovány s jeho mnohem dražšími soupeři. Zásadními předpoklady pro prvotřídní zážitek z jízdy jsou tichý chod a minimální vibrace.


Podvozek

Rám z ocelových trubek, kompaktní odpružení

Mimořádně kompaktní, ale také dostatečně tuhý pro sebejisté ovládání, zajišťuje tento podvozek modelu Vision ideální oporu. V přední části skútru zajišťuje teleskopická vidlice s hydraulickým tlumením hladkou a plynulou jízdu i v těch nejhrbolatějších městských ulicích, zatímco kompaktní vyrovnávací tlumič reguluje pohyby pružící jednotky zadního kyvného ramene, aniž by došlo k omezení podsedlového úložného prostoru nebo objemu palivové nádrže.

Honda Vision


Špičkový brzdový systém

Skútr Vision nabízí díky vyspělému kombinovanému brzdovému systému (CBS), kterým je vybaven, vysokou úroveň bezpečnosti. Tento systém propojuje levou brzdovou páčku se zadní (130 mm, bubnová) i přední brzdou, čímž je dosaženo optimálního brzdného účinku rozvrženého na obě kola tak, aby mohl jezdec za všech podmínek pohotově a bezpečně zastavit. Pravá brzdová páčka ovládá pouze přední kotoučovou brzdu o průměru 220 mm.

Honda Vision

Honda Vision


Volitelná výbava

Všestrannost skútru Vision lze dále rozšířit prostřednictvím speciálně navržených doplňků ze široké nabídky originálního příslušenství Honda Access Europe. Nabídka příslušenství zahrnuje:

Alarm Honda

Zabezpečte svůj skútr Vision proti krádeži tímto alarmem, který zahrnuje také senzor náklonu a pozornost budící sirénu o hlasitosti 95 dB.


U-zámek

Robustní a odolný U-zámek na klíč přispívá k lepšímu zabezpečení zaparkovaného skútru.


Horní kufr

Horní kufr, který lze jednoduše a bezpečně namontovat na standardní nosič, zvyšuje úložnou kapacitu modelu Vision, čímž umocňuje jeho praktické využití. Pevný a uzamykatelný horní kufr dokáže pojmout dvě otevřené přilby nebo jednu plnou přilbu. Tento horní kufr lze snadno sejmout tak, abyste si ho v případě potřeby mohli vzít s sebou.


Vnitřní taška do horního kufru

Tato šikovná vnitřní taška z černého nylonu, která je na přední kapse ozdobena stříbrným okřídleným logem Honda, perfektně zapadá do horního kufru. Kapacitu této tašky lze z 15 litrů zvýšit na 25 litrů, kdy do ní lze vložit složky o formátu A4. Taška je opatřena uchem a nastavitelným popruhem pro nošení přes rameno.


Vysoký větrný štítek

Vyrobený z vysoce odolného polykarbonátu zvyšuje tento vysoký větrný štítek komfort jezdce tím, že snižuje nárazy proudícího vzduchu při rychlejší jízdě, což ocení především vyšší jezdci.


Deflektory řídítek

Tyto dva polykarbonátové deflektory po připevnění na kapotáž skútru Vision zvyšují ochranu rukou před větrem a dalšími povětrnostními vlivy.


Plachta na skútr

Tato speciálně navržená plachta, která chrání motocykl při parkování venku před UV zářením poškozujícím lak kapotáže, je vyrobena z voděodolného a prodyšného materiálu, který po přikrytí umožňuje skútru oschnout. Svým způsobem tato plachta zvyšuje i zabezpečení skútru, protože ho ukrývá před pohledy nepřejících jedinců. Plachta je opatřena utahovací šňůrou, která neumožní, aby s plachtou pohyboval vítr, a otvory pro protažení U-zámku.


Pokrývka nohou

Také pro model Vision je k dispozici pokrývka Honda. Vyrobena z černého, vodoodpudivého materiálu s masivním zipem zajišťuje tato pokrývka ochranu vašich nohou. Díky vnitřní podšívce této pokrývky se můžete vozit v teple i v chladných ránech. Ochranu před povětrnostními vlivy zvyšuje pokrývka hrudníku. Pokrývku nohou lze při parkování využít také jako ochranný potah na sedlo.


Technické údaje – Vision (typ ED)

Motor

Typ: Vzduchem chlazený čtyřdobý jednoválec OHC 2v
Zdvihový objem: 108 cm³
Vrtání x zdvih: 50 mm x 55 mm
Kompresní poměr: 9,5: 1
Max. výkon: 6,2 kW/8000 ot./min. (95/1/EC)
Max. kroutící moment: 8,7 Nm/6500 ot./min. (95/1/EC)
Volnoběžné otáčky: 1700 ot./min.
Kapacita oleje: 0,80 litru


Palivový systém

Tvoření směsi: Programované vstřikování paliva PGM-FI
Průměr škrtící klapky: 22 mm
Kapacita vzduchového filtru: 3,2 litru
Objem palivové nádrže: 5,5 litru
Spotřeba paliva: 52 km/l (při rychlosti 60km/h)


Elektrický systém

Systém zapalování: Plně tranzistorové, akumulátor
Časování zapalování:
7°BTDC (volnoběh) ~ 60° BTDC (5000 ot./min.)
Typ zapalovací svíčky:
CPR8EA-9(NGK), U24EPR9(DENSO)
Startér:
Elektrický
Kapacita akumulátoru: 12 V/6 AH
Výkon alternátoru: 209 W


Hnací ústrojí

Spojka: Automatická, odstředivá, suchá
Typ převodovky: Variátor (V-Matic)
Převodový poměr: 0,82~2,52
Sekundární převod: Klínový řemen
Redukční převodový poměr (primární, sekundární): 10,625


Rám

Spodem vedená ocelová trubka


Podvozek

Rozměry (D x Š x V): 1845 x 670 x 1090 mm
Rozvor kol: 1255 mm
Úhel sklonu vidlic: 26,5°
Závlek kola: 83 mm
Výška sedla: 755 mm
Světlá výška: 120 mm
Provozní hmotnost: 102 kg (F: 41kg; R: 61kg)
Maximální nosnost: 165 kg


Odpružení

Přední: Teleskopická vidlice s hydraulickým tlumením
Zadní: Jednotka kyvného ramene


Kola

Přední: 5-paprskové z lehkých slitin
Zadní: 5-paprskové z lehkých slitin

Rozměry ráfku:
Přední: 14M/C× MT1.85
Zadní: 14M/C× MT1.85

Pneumatiky

Rozměry:
Přední:
80/90-14
Zadní:
90/90-14

Tlak:
Přední: 200 kPa
Zadní: 225 kPa (se spolujezdcem: 225 kPa)


Brzdy

Přední: 220 mm kotoučová (s kombinovaným brzdovým systémem)
Zadní: 130 mm bubnová (s kombinovaným brzdovým systémem)


Všechny zde uvedené údaje jsou prozatímní a mohou být bez předchozího upozornění změněny.

Komentáře

V diskuzi ještě není žádný komentář - buďte první!

Otevřít diskuzi

Související články

Helma RPHA 90S Bekavo MC1 - bezpečnost především

Helma RPHA 90S Bekavo MC1 - bezpečnost především

Představujeme

28.9.2020

Redakce SP.cz

0

Společnost HJC je jedna z nejstarších značek na trhu, která se již 45 let zabývá výrobou výhradně motocyklových přileb, díky tomu lze zaručit nejvyšší kvalitu přileb pro motocyklisty v Evropě, ale i po celém světě. V posledních několika letech HJC zaměřilo svou veškerou pozornost na vytváření...

Více

HECHT EQUIS

HECHT EQUIS

Představujeme

14.9.2020

Redakce SP.cz

0

Když se řekne "HECHT" nejednoho napadne sekačka, křovinořez, čerpadlo a další pomůcky na zahradu. HECHT specialista na zahradu již 26 let, má ale v nabídce i skútry! HECHT EQUIS je elektroskútr s přívětivou cenou 29 990,- Kč. Poďme si tedy skútr představit trochu podrobněji...

Více

Metzeler Roadtec Scooter

Metzeler Roadtec Scooter

Představujeme

26.8.2020

Redakce SP.cz

0

Německá společnost Metzeler specializující se na výrobu motocyklových pneumatik byla založena již roku 1863. Od roku 1892 pak Metzeler začal vyrábět pneumatiky nejen pro automobilový průmysl, ale také pro motocykly. Od roku 1986 patří Metzeler pod křídla společnosti Pirelli a specializuje se na...

Více

Xiaomi ve světě skútrů

Xiaomi ve světě skútrů

Představujeme

28.7.2020

Redakce SP.cz

0

Když se řekně Xiaomi, většině z nás se asi vybaví mobilní telefony. Firma, která vznikla teprve v roce 2010 se stala jedním z nejznámějších start-upů na světě! Xiaomi nevyrábí jen mobilní telefony, které se vyznačují výborným poměrem cena/výkon, ale v jejím portfoliu najdeme i fitness náramky,...

Více

Inteligentní vyhřívané rukavice IXON

Inteligentní vyhřívané rukavice IXON

Představujeme

19.7.2020

Redakce SP.cz

0

Představení vyhřívaných rukavic teď v červenci? Ano, počasí si s námi docela hraje a horké letní dny střídají ty chladné a deštivé. Není nic horšího než zmrzlé ruce a právě proto vám představujeme inteligentní vyhřívané rukavice IXON. Ixon představil klasické kožené motorkářské rukavice, které...

Více

Bleskovky

Elektrické "prase" na prodej...

23.9.2020

Elektrické "prase" na prodej...Když se v roce 2014 vrátilo legendární "Prase" (rozumějte skútr ČZ typ 506) v elektro verzi, způsobilo to poprask. Nejeden vyznavač jedné stopy si chtěl skútr koupit, jenže skútr se...

Více

Husqvarna chystá pro příští rok elektroskútr E-01

12.9.2020

Husqvarna chystá pro příští rok elektroskútr E-01Kdo nemá "elektro" jako by nebyl ... Husqvarna nejprve oznámila, že už v roce 2022 chce představit svůj první elektrický motocykl, aby vzápětí přišla s další novinkou. Elektroskútr...

Více

Muzeum historických motocyklů

8.9.2020

Muzeum historických motocyklůZáří se pomalu, ale jistě brzy přehoupne do své druhé poloviny, ale dle meterologů nás čekají v nejbližších dnech doslova tropy. Pokud se ještě nechystáte zazimovat a rádi by jste...

Více

Honda oznámila integraci technologie Android AutoTM pro modelovou řadu Gold Wing

25.8.2020

Honda oznámila integraci technologie Android AutoTM pro modelovou řadu Gold WingSpolečnost Honda s potěšením oznamuje, že u současné modelové řady Gold Wing dojde k integraci technologie Android AutoTM. Uživatelé telefonů se systémem AndroidTM budou moci...

Více

Peugeot představí inovovaný Metropolis

23.8.2020

Peugeot představí inovovaný MetropolisPeugeot by ještě letos v září měl představit inovovaný model Metropolis. Tříkolka s tímto označením se vyrábí už 7 let, přičemž poslední modernizace proběhla přesně před 3...

Více

Starší bleskovky

Podcasty

Jindra Belšan o velkém Rusku

24.10.2019

Jindra Belšan je pamětník. To jako, že toho hodně viděl, hodně zažil a má tedy o čem vyprávět. Dnes jsme se zaměřili hlavně na jeho cesty do Ruska.

Více

Balkánské šotoliny (Kodo120)

3.12.2018

Hurá na Balkán na šotoliny. Po tom, co začal Pertla systematicky mapovat Evropské šotoliny, musí být každému jasné, že Balkán je pro většinu z nás v tomto duchu stále ještě...

Více

1000 zatáček s Kamilem Holánem (Kodo119)

21.8.2018

Isle of Man, Hořice, road racing, lety, pády, ale hlavně obrovská radost a nadšení. Kamil Holán po třech letech opět hostem Kolama dolu www.1000zkh.cz

Více

Starší podcasty

Kalendář akcí

Po

Út

St

Čt

So

Ne

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

21.

22.

23.

24.

25.

26.

27.

28.

29.

30.

31.

Nebyly nalezeny žádné nadcházející události

Přidat novou akci

Partneři

CAFE-RACER.cz
TIPMOTO.cz
ZIVEFIRMY.cz
PARTSDEPOT.cz
BONMOTO.cz