Když se řekne "čína" aneb koupíme skútr zn. levně

Když se řekne "čína" aneb koupíme skútr zn. levně

1.2.2016

Redakce SP.cz

Když se v jedné stopě řekne "čína", spoustě lidí se vybaví životu nebezpečný stroj, ze kterého se ztrácejí šrouby, odpadávají plasty a motor má životnost přinejlepším 5000 km. Je to ale opravdu tak? V redakci jsme se rozhodli to prověřit testem, který nemá v naší branži obdoby! Aby nemohlo být pochyb o naší objektivitě a nestrannosti, necháme rozhodnout vás, naše čtenáře, o tom, který skútr původem z Číny si koupíme a podrobíme testu s opravdu velkým T!

Není test jako test a o čínských skútrech se toho už namluvilo víc než dost. V redakci jsme se tak rozhodli učinit všem řečem a nepodloženým dohadům konec a skútr z čínské produkce pořádně, ale skutečně pořádně otestovat.

01: Když se řekne "čína" aneb koupíme skútr zn. levně

Abychom předešli problémům s případnou negativní reklamou apod., rozhodli jsme se, že si skútr nepůjčíme, ale koupíme. Vše má ale nějaká pravidla a omezení a pro nás platí tato:

Redakce SP.cz koupí skútr z čínské produkce o objemu 125 ccm. Maximální cena, kterou můžeme za skútr zaplatit, je 18 000,- Kč. Skútr by měl být nový, nejetý a neregistrovaný s plnou 2-letou zárukou.

Víte o nabídce, která splňuje naše požadavky? Kontaktujte nás na info@skutrportal.cz

Námi zakoupený skútr bude následně opatřen logem naší redakce a takřka denně bude podrobován testu, během kterého navštívíme silnice, dálnice, ale i polní cesty. Plánovaný nájezd za 1 rok používání je 10 000 - 15 000 km! O tom, že budeme u každého servisu, každé garanční prohlídky a každé poruchy, si můžete být 100% jisti!

03: Když se řekne "čína" aneb koupíme skútr zn. levně

Takže vzhůru do toho!

Poslední komentáře (14 komentářů)

Než jste ho stihli stáhnout, přečetl jsem pokračování o "čínách" (článek tu byl asi půl dne), kdy jste hodlali testovat po přidání mnoha financí Keeway Cityblade. Článek zmizel, asi někdo pochopil, že přestřelil. Testovat "čínu" skoro za 50 litrů je asi dost zbytečné, pokud si "výrobce" v Maďarsku kvalitu a výběr komponent trochu hlídá, nemusel by to být až tak špatný skútr. Přijde mi to skoro jako testovat PCX, cenově tam zas velký rozdíl nebyl (PCX 2013 nás stálo 60 tis.) Nebavím se o použité technologii, kde je PCX o třídu výš. A napadá mne otázka- je problém se podívat do tabulky prodeje skútrů za loňský rok? Pokud mne paměť neklame, na druhém místě za Hondou byl Maxon, jako virus šířený Autokelly. Tak proč tedy netestovat Maxona? Je jich tu hodně, skoro nejvíc, mají podle AK skvělé servisní zázemí a jejich použitá technologie je i ve spoustě dalších podobných skútrů. Nebo panuje obava z rozhněvání si Autokelly, kdyby se muselo napsat že to není úplně až tak kvalitní výrobek?

Sezona se neblíží, ta už je v plném proudu. Taky jsem čekal, jak to dopadne. Mě sice čína nezajímá, ale přečetl bych si to rád. Třeba se dočkáme aspoň informace, jestli je to v běhu, odloženo nebo úplně zavrhnuto.
Kilometry bez nehod všem!

Už jste něco nového za 18tis koupili? Sezóna se blíží :)

Otevřít diskuzi

Související články

BeRider – sdílené elektrické skútry

BeRider – sdílené elektrické skútry

Ostatní

19.10.2020

Redakce SP.cz

0

Spěcháte na schůzku, potřebujete si něco vyřídit v centru nebo se prostě jen tak chcete projet a vyčistit si hlavu? Přesně proto tu jsou sdílené elektrické skútry BeRider.

Více

Garáže skrývají majetek za statisíce, zabezpečení ale chybí

Garáže skrývají majetek za statisíce, zabezpečení ale chybí

Ostatní

22.9.2020

Martin Thoř

0

S podzimem definitivně končí letošní sezona a do garáží se kromě nepotřebného nářadí a sportovního vybavení stěhují i silné stroje, které zvolna zazimovávají také motorkáři. Garáže se tak plní cennými věcmi a stávají se oblíbeným cílem zlodějů, kteří počítají s jejich chabým či zcela chybějícím...

Více

BONMOTO - když nákup, tak se slevou!

BONMOTO - když nákup, tak se slevou!

Ostatní

17.9.2020

Redakce SP.cz

1

Na základě spolupráce našeho portálu se společností BONMOTO, nabízíme všem našim čtenářům možnost zařadit se do věrnostního programu a čerpat, tak slevy na vaše nákupy.

Více

Nákup skútru za pár kaček?

Nákup skútru za pár kaček?

Ostatní

15.9.2020

Redakce SP.cz

0

Uvažujete o koupi skútra a nechcete za něj dát "majlant"? Pojďte se spolu s námi podívat na ty nejlevnější skútry, které lze na našem trhu najít. Cena startuje už hluboko pod 20 000,- Kč!

Více

Tip na výlet nejen pro Pražáky

Tip na výlet nejen pro Pražáky

Ostatní

16.8.2020

Redakce SP.cz

0

Slunečné počasí posledních dnů láká nejen k vodě, ale i k nějakému tomu výletu na skútru či motorce. Tip na jeden takový výlet vám právě přinášíme.

Více

Bleskovky

PF2021

21.12.2020

PF2021Krásné svátky, krátkou zimu a spoustu šťastných km v roce 2021!!!

Více

Komu chybí skútr?

1.12.2020

Komu chybí skútr?Už to bude několik měsíců, kdy někdo kousek za Prahou odstavil skútr. Sice nevíme jak to je s kvalitou skútrů značky Peugeot, ale i tak nám přijde škoda nechat skútr jen tak stát....

Více

BMW představilo nový koncept elektroskútru

12.11.2020

BMW představilo nový koncept elektroskútruNěmecké BMW představilo nový koncept elektroskútru s označením CE 04. O modelu nejsou zatím žádné technické informace, ale i přesto vám přinášíme první fotografie, s kterých je...

Více

SEAT MÓ eScooter 125

6.11.2020

SEAT MÓ eScooter 125Když jsme vás loni informovali o tom, že automobilka Seat představila prototyp elektro skútru, ani nás nenapadlo, že skútr si budete moci zakoupit ještě letos! Pravda, prozatím jen...

Více

Ducati ve světě skútrů?

4.11.2020

Ducati ve světě skútrů?Tak tohle téma se probírá už minimálně od roku 2013 a výsledek? Ducati s variátorem či automatickou převodovkou ještě nikdo nikde neviděl a popravdě podle nás v redakci ještě dlouho...

Více

Starší bleskovky

Podcasty

Jindra Belšan o velkém Rusku

24.10.2019

Jindra Belšan je pamětník. To jako, že toho hodně viděl, hodně zažil a má tedy o čem vyprávět. Dnes jsme se zaměřili hlavně na jeho cesty do Ruska.

Více

Balkánské šotoliny (Kodo120)

3.12.2018

Hurá na Balkán na šotoliny. Po tom, co začal Pertla systematicky mapovat Evropské šotoliny, musí být každému jasné, že Balkán je pro většinu z nás v tomto duchu stále ještě...

Více

1000 zatáček s Kamilem Holánem (Kodo119)

21.8.2018

Isle of Man, Hořice, road racing, lety, pády, ale hlavně obrovská radost a nadšení. Kamil Holán po třech letech opět hostem Kolama dolu www.1000zkh.cz

Více

Starší podcasty

Kalendář akcí

Po

Út

St

Čt

So

Ne

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

21.

22.

23.

24.

25.

26.

27.

28.

29.

30.

31.

Nebyly nalezeny žádné nadcházející události

Přidat novou akci

Partneři

CAFE-RACER.cz
TIPMOTO.cz
ZIVEFIRMY.cz
PARTSDEPOT.cz
BONMOTO.cz
BE-RIDER.com

Máte problém s odpady? Naše společnost ABC instalatéři Praha nabízí odborné strojní čištění odpadů včetně revize kanalizace kamerou. Montované rodinné domy a dřevostavby na klíč za rozumnou cenu. Široký sortiment společnosti Omnipuls: střešní nosiče a boxy Thule, Hakr, Jetbag, sněhové řetězy.