Adventure-Biker

Adventure-Biker na prodej!

21.10.2014

Viktor Hrachovec

Společnost Adventure-Biker uzavírá k 31.10. svou kamennou prodejnu v Praze 4 – Bráníku. Adventure-Biker působí v ČR už víc jak 15 let a stojí i za projekty MOTOODTAH, SKÚTRŠNŮRA, SKÚTRFÓRUM či SKÚTRPORTÁL. Jako jedni z prvních se stali dealery značky KYMCO a významně tak přispěli k jejímu úspěšnému rozjezdu v ČR.

Proč tedy Adventure-Biker uzavírá svou prodejnu a je na prodej? Na to jsme se zeptali majitele společnosti, pana Pavla Augustína.

SP: Společnost Adventure-Biker uzavírá k 31.10. svou kamennou prodejnu a je na prodej. Co Vás vede k tomu, abyste po více jak 15 letech opustil vše, co jste vybudoval od začátku?

PA: Rozhodnutí to určitě nebylo jednoduché, ale naskytla se mi příležitost podnikat v podobném oboru v zahraničí. Skoro 2 měsíce jsem zvažoval všechna pro a proti, abych se nakonec rozhodl onu příležitost využít. K 31.10. tak uzavíráme kamennou prodejnu v Praze 4 – Bráníku. Internetový obchod však prozatím zůstane v provozu. Protože Adventure-Biker považuji za něco jako své dítě, byl bych rád, kdyby někdo v mé práci pokračoval.

SP: Na kolik si svou firmu ceníte a co všechno by případný zájemce koupí Vaší společnosti získal?

PA: Přesnou cenu Vám neřeknu. Mám jasnou představu, za kolik bych svou společnost chtěl prodat, ale tuto sumu bych rád probral až s vážným zájemcem. Chtěl bych se vyhnout diskuzím, proč za tolik málo nebo proč za tolik hodně apod. A co by případný zájemce za své peníze získal? Je možné společnost přenechat tzv. na klíč včetně veškerého vybavení, skútrů, vybavení servisu, kanceláří, skladu a s kompletními internetovými obchody. Záměrně říkám internetovými, protože kromě www.scootershop.cz je to ještě www.kymco-skutr.cz. Oba obchody jsou zavedené a mají pravidelnou klientelu.  Bližší informace poskytnu případným zájemcům při osobní schůzce.

SP: Co když se Vám nepodaří společnost prodat?

PA: V takovém případě ponecháme funkční jen internetový obchod. Další možností je pak zřízení servisního místa jen na sezónu, ale to už předbíhám. Rád bych, aby Adventure-Biker neskončil v propadlišti dějin. Proto bych rád, aby firmu dále provozovala ideálně parta nadšenců, pro které není skútr jen dopravní prostředek, ale především koníček.

SP: Na začátku jste řekl, že budete v zahraničí podnikat v podobném oboru. Prozradíte, o co konkrétně se jedná a kde?

PA: To bych si zatím rád nechal pro sebe, ale i v zahraničí se mé podnikání bude týkat skútrů a skútříkářů.

Nám v redakci nezbývá než popřát hodně štěstí v dalším podnikání a poděkovat za dosavadní spolupráci. To, zda Adventure-Biker pojede dál, nám ukáže až čas.

02: Adventure-Biker

Poslední komentáře (1 komentář)

Konec jedné éry...

Otevřít diskuzi

Související články

BeRider – sdílené elektrické skútry

BeRider – sdílené elektrické skútry

Ostatní

19.10.2020

Redakce SP.cz

0

Spěcháte na schůzku, potřebujete si něco vyřídit v centru nebo se prostě jen tak chcete projet a vyčistit si hlavu? Přesně proto tu jsou sdílené elektrické skútry BeRider.

Více

Garáže skrývají majetek za statisíce, zabezpečení ale chybí

Garáže skrývají majetek za statisíce, zabezpečení ale chybí

Ostatní

22.9.2020

Martin Thoř

0

S podzimem definitivně končí letošní sezona a do garáží se kromě nepotřebného nářadí a sportovního vybavení stěhují i silné stroje, které zvolna zazimovávají také motorkáři. Garáže se tak plní cennými věcmi a stávají se oblíbeným cílem zlodějů, kteří počítají s jejich chabým či zcela chybějícím...

Více

BONMOTO - když nákup, tak se slevou!

BONMOTO - když nákup, tak se slevou!

Ostatní

17.9.2020

Redakce SP.cz

1

Na základě spolupráce našeho portálu se společností BONMOTO, nabízíme všem našim čtenářům možnost zařadit se do věrnostního programu a čerpat, tak slevy na vaše nákupy.

Více

Nákup skútru za pár kaček?

Nákup skútru za pár kaček?

Ostatní

15.9.2020

Redakce SP.cz

0

Uvažujete o koupi skútra a nechcete za něj dát "majlant"? Pojďte se spolu s námi podívat na ty nejlevnější skútry, které lze na našem trhu najít. Cena startuje už hluboko pod 20 000,- Kč!

Více

Tip na výlet nejen pro Pražáky

Tip na výlet nejen pro Pražáky

Ostatní

16.8.2020

Redakce SP.cz

0

Slunečné počasí posledních dnů láká nejen k vodě, ale i k nějakému tomu výletu na skútru či motorce. Tip na jeden takový výlet vám právě přinášíme.

Více

Bleskovky

Komu chybí skútr?

1.12.2020

Komu chybí skútr?Už to bude několik měsíců, kdy někdo kousek za Prahou odstavil skútr. Sice nevíme jak to je s kvalitou skútrů značky Peugeot, ale i tak nám přijde škoda nechat skútr jen tak stát....

Více

BMW představilo nový koncept elektroskútru

12.11.2020

BMW představilo nový koncept elektroskútruNěmecké BMW představilo nový koncept elektroskútru s označením CE 04. O modelu nejsou zatím žádné technické informace, ale i přesto vám přinášíme první fotografie, s kterých je...

Více

SEAT MÓ eScooter 125

6.11.2020

SEAT MÓ eScooter 125Když jsme vás loni informovali o tom, že automobilka Seat představila prototyp elektro skútru, ani nás nenapadlo, že skútr si budete moci zakoupit ještě letos! Pravda, prozatím jen...

Více

Ducati ve světě skútrů?

4.11.2020

Ducati ve světě skútrů?Tak tohle téma se probírá už minimálně od roku 2013 a výsledek? Ducati s variátorem či automatickou převodovkou ještě nikdo nikde neviděl a popravdě podle nás v redakci ještě dlouho...

Více

NANOPROTECH se stěhuje

16.10.2020

NANOPROTECH se stěhujePo dvou letech nastal čas na další posun a naše dosavadní kanceláře ve skladovém areálu na Zličíně od listopadu vyměníme za útulnější zázemí rodinného domu v Přední Kopanině. Nová...

Více

Starší bleskovky

Podcasty

Jindra Belšan o velkém Rusku

24.10.2019

Jindra Belšan je pamětník. To jako, že toho hodně viděl, hodně zažil a má tedy o čem vyprávět. Dnes jsme se zaměřili hlavně na jeho cesty do Ruska.

Více

Balkánské šotoliny (Kodo120)

3.12.2018

Hurá na Balkán na šotoliny. Po tom, co začal Pertla systematicky mapovat Evropské šotoliny, musí být každému jasné, že Balkán je pro většinu z nás v tomto duchu stále ještě...

Více

1000 zatáček s Kamilem Holánem (Kodo119)

21.8.2018

Isle of Man, Hořice, road racing, lety, pády, ale hlavně obrovská radost a nadšení. Kamil Holán po třech letech opět hostem Kolama dolu www.1000zkh.cz

Více

Starší podcasty

Kalendář akcí

Po

Út

St

Čt

So

Ne

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

21.

22.

23.

24.

25.

26.

27.

28.

29.

30.

31.

Nebyly nalezeny žádné nadcházející události

Přidat novou akci

Partneři

CAFE-RACER.cz
TIPMOTO.cz
ZIVEFIRMY.cz
PARTSDEPOT.cz
BONMOTO.cz
BE-RIDER.com

Máte problém s odpady? Naše společnost ABC instalatéři Praha nabízí odborné strojní čištění odpadů včetně revize kanalizace kamerou. Montované rodinné domy a dřevostavby na klíč za rozumnou cenu. Široký sortiment společnosti Omnipuls: střešní nosiče a boxy Thule, Hakr, Jetbag, sněhové řetězy.