Skútršňůra 9

Skútršňůra 9

13.6.2012

Redakce SP.cz

Je tomu doslova jen pár hodin, co byl oficiálně ukončen v pořadí už 9. sraz skútrů všech kubatur s názvem Skútršňůra. Letošní ročník naprosto vystihuje heslo „Život je změna“. Ač se jedná o sraz, jehož historie sahá až do roku 2004, tak letos bylo všechno jinak!

Je sobota 9.6., budík ukazuje čas 5:30 a já vstávám. Za normálních okolností bych se jen přetočil na druhý bok a opět usnul, ale dnes ne! Je totiž DEN s velkým D. „Svátek“ všech příznivců skútrů je tady a já s velkým předstihem vyrážím na místo srazu do ulice Na Mlejnku … vlastně jsem chtěl říci do ulice Nad Lávkou! Ano, u historicky 9. Skútršňůry se změnilo místo srazu. Parkoviště v Bráníku bylo vyměněno za reprezentativnější prostory v pražském kempu Džbán! 

Je krátce před 7:00, když mi navigace podle zadaných GPS souřadnic neomylně hlásí: „Dojeli jste na místo určení“. O tom, že se neplete, svědčí plakát oznamující konání Skútršňůry, stánek pořadatelů hned u vjezdu a jeden z prvních účastníků přede mnou.

01 02

Vyndávám fotoaparát a jako zástupce hlavního mediálního partnera akce (www.skutrportal.cz) začínám fotit. U vjezdu na akci se letos poprvé platí vstupné. Po zaplacení 100,- Kč za skútr (bez ohledu na to, zda je na něm řidič sám nebo spolu s batůžkem) obdržím pásku na ruku, nálepku SKÚTRŠŇŮRY, plastovou kartu s unikátním číslem určenou do tomboly a dárky od sponzorů v podobě tašky od TUCANA URBANA a MATONKY.

03

Protože jsem na místě spolu s pár nedočkavci ještě před oficiálním zahájením akce, mám možnost vidět celý ten „kolotoč“ kolem pěkně od začátku. Pomalu, ale jistě se staví jeden stánek za druhým. Letos prvně jsou totiž součástí akce i prezentační stánky skútrů, příslušenství a vlastně všeho kolem nich a to včetně bezpečnosti!

04 05

Kolem 8. hodiny ranní je už vše na místě a připraveno. Začíná se podávat snídaně v podobě kávy a koblihy, která je pro účastníky akce tak jako každoročně zdarma. Nedá mi to a tak ochutnávám jednu a posléze ještě jednu nebo dvě koblihy :) :) :)

Účastníků přibývá každou minutou víc a víc a to jak „srdcařů“, kteří na šňůru nezavítali určitě poprvé, o čemž svědčí počet nálepek z každého ročníku, tak „začátečníků“.

06 07

Je 9 hodin ráno a parkoviště na Džbánu je víc jak z půlky plné. Do startu tzv. spanilé jízdy Prahou zbývá ještě jedna hodina, ale „na startu“ jsou už připraveni jak pořadatelé, tak Policie ČR, Městská policie a vozidla Dopravního podniku hlavního města Prahy, kteří šňůře usnadňují hladký a klidný průjezd Prahou.

031

Krátce po 10. vyrážíme na spanilou jízdu Prahou následující trasou:

Kemp Džbán, V středu, Evropská, Korunovační, Veletržní, Václavské nám., Pankrácké nám., Na Pankráci, Budějovická, Zálesí, Ke Krči, Na Mlejnku, Podolské nábř., Rašínovo nábř., Smetanovo nábř., Křižovnická, Klárov, Badeniho, M. Horákové/MO/PO, Svatovítská, Evropská, Kemp Džbán

08

Určitě největším zážitkem jak pro nepražáky, tak i pro pražáky, ale minimálně pro mě je průjezd horní poloviny Václavského náměstí. Projet se v koloně několika set skútrů středem metropole je prostě zážitek, na který se těším každý rok. Čím víc se celá kolona blíží k Václaváku, tím víc se těším. Konečně je to tady! Se stlačeným klaksonem a mávající rukou vjíždím na Václavák.

009 010

Nikdo z turistů, pěších ani řidičů neví, co se děje, ale všichni mají stejný reflex! Skoro všem se takřka ve vteřině objevuje v ruce mobil, fotoaparát, kamera nebo nějaké jiné záznamové zařízení. Míjíme Václavák a směřujeme k bývalému místu srazu, na parkoviště k ulici Na Mlejnku, kde probíhá menší pauza. Pět minut oddechu a hurá zpět do sedel a pokračovat.

011

Akorát na čas (cca 12:00) se spolu s kolonou vracím do kempu Džbán. Ano, opět změna a ne ledajaká. Džbán není jen startovním, ale i cílovým místem. Po několika letech je jasné, že Nová Rabyně a plážový klub Egypt jsou minulostí.

Vcházím do víru dění a studuji program, který bude následovat:

012

S nadšením čekám na vystoupení Máry Matouška a chvíli čekání si krátím sledováním velkoplošné obrazovky, na které se promítá buď aktuální dění na place, právě pořízené záběry z průjezdu Prahou nebo reklamy partnerů akce.

013

Chvilku zvažuji, zda se občerstvit u stánku s pivem a nebo dát přednost stánku s RED BULLEM, ale to už přichází na scénu Mára Matoušek a tak všechno ostatní musí počkat.

Koukám na Márovo skvělé vystoupení dokreslené  výbornou moderátorskou show v podání Karla Richtera a čekám, co bude následovat.

029 030

Skútr s obráceným řízením ale nezkrotí nikdo … ani Mára ne. A přesně to následuje po exhibičním vystoupení. Soutěž na skútru s obráceným řízením se poprvé objevila už na loňské Skútršňůře a protože její úspěch byl neoddiskutovatelný, nebyl jediný důvod ji nezopakovat.

014

O tom, že se nejedná opravdu o nic jednoduchého, mě celkem záhy přesvědčil první a pak i druhý a třetí soutěžící.

015 016

Následuje jedna soutěž za druhou - už tradiční párky nebo nová jízda zručnosti, štafeta a další a další.

017 018

Výborně vnímám možnost vyzkoušet si novinky ve světě skútrů od vystavovatelů KYMCO a QUADRO.

019

Možnost vyzkoušet si soutěž ne právě skútrařskou (POKER) a zahrát si třeba s Pavlem Novotným s díky odmítám, a to i když tento POKER je zdarma!

020

Vše je dokresleno tombolou a to opravdu o hodnotné ceny, kde jsou jen namátkou a po paměti: Dárkové sady STR 8, helmy, kufry Speed, nabíječky od firmy C-TEK, zámky a řetězy od firem ABUS a TOKOZ, dárkové předměty od DUNLOPU, ceny jako laděný výfuk od ZEUS nebo interphone F4. V rukou pevně svírám kartičku s číslem 0038 … nevyhrávám ani jednu z cca 60 cen :(

021 022

Co naplat, odcházím se tedy osvěžit ke stánku RED BULL a posedět v obřím stanu poskytujícím stín a v případě deště i dostatek prostoru pro zábavu uvnitř.

024 025

V rohu na mě vykukuje nafukovací whirpool??? Po chvilce přichází vysvětlení … whirpool je určen pro „nejkrásnější“ návštěvnice Skútršňůry. O tom, která je ta nejkrásnější, rozhodují sami učastníci akce. Ne každá účastnice něžného pohlaví je ale ochotná svléct se do plavek před tlupou zatím slušně se chovajících skútrařů. Těm, které tu odvahu nalezly, se organizátoři odvděčili láhví sektu a vzornou obsluhou.

026 027

Den je skoro u konce, ale letošní ročník zdaleka ještě nekončí. Po 23. hodině se příjemně znaven ubírám do postele.

Skútršňůra pokračuje až do brzkých ranních hodin … obrázky jsou ale přístupné až od 18 let.

028

Závěrem

Letošní ročník byl zcela jiný, ale podle mě velmi povedený! Za redakci SP děkuji všem pořadatelům a organizátorům za krásný zážitek a všem účastníkům za spořádanou jízdu. Na jubilejní 10. Skútršňůře AHOOOOJ!

Komentáře

V diskuzi ještě není žádný komentář - buďte první!

Otevřít diskuzi

Související články

Vzpomínka na léto – nejen o skútrech v Bosně a Hercegovině 2019 - část 2.

Vzpomínka na léto – nejen o skútrech v Bosně a Hercegovině 2019 - část 2.

Reportáže a cestopisy

7.12.2019

ing. Miroslav Šmejkal

0

Dovolenou zpravidla plánujeme dost pozdě, když ne úplně na poslední chvíli. Letošní dovolená byla z tohoto pohledu výjimkou, ke které dochází maximálně jednou za deset let. Je to úplně neuvěřitelné, ale cíl jsme si naplánovali víc než rok dopředu.... Tak přesně takhle začínal článek nazvaný...

Více

Vzpomínka na léto – nejen o skútrech v Bosně a Hercegovině 2019 - část 1.

Vzpomínka na léto – nejen o skútrech v Bosně a Hercegovině 2019 - část 1.

Reportáže a cestopisy

12.11.2019

ing. Miroslav Šmejkal

0

Dovolenou zpravidla plánujeme dost pozdě, když ne úplně na poslední chvíli. Letošní dovolená byla z tohoto pohledu výjimkou, ke které dochází maximálně jednou za deset let. Je to úplně neuvěřitelné, ale cíl jsme si naplánovali víc než rok dopředu. Došlo k tomu tak, že jsme jedno nedělní...

Více

Vzpomínka na léto - o skútrech na Sardinii 2018

Vzpomínka na léto - o skútrech na Sardinii 2018

Reportáže a cestopisy

8.4.2019

Ing. Miroslav Šmejkal

1

Minulý rok jsem po úspěšné letní dovolené na Hvaru uvažoval o dalším chorvatském ostrově – Pagu. Já mám to Chorvatsko, tenkrát ještě Jugoslávii, tak nějak od dětství v krvi. Jenže se ukázalo, že je všechno jinak. Přítelkyně prohlásila, že cestu autem bude trpět maximálně jednou za dva roky,...

Více

Za vůní hor, moře a borovic - aneb hurá do Chorvatska

Za vůní hor, moře a borovic - aneb hurá do Chorvatska

Reportáže a cestopisy

26.7.2018

Karel

8

Minulý rok se mi nic psát nechtělo a zřejmě bych ani letos o cestě k moři, kterou jsem minulý rok absolvoval, nic nenapsal. Ale jelikož mi při nedávným úklidu spadlo na hlavu několik papírů s pár údaji o naší cestě k Jadranu, překonal jsem lenost a řekl si, že přece jen něco vytvořím. Takže moje...

Více

Vzpomínka na zimu 2018 - tip na lyžování a zajímavost pro skútříkáře

Vzpomínka na zimu 2018 - tip na lyžování a zajímavost pro skútříkáře

Reportáže a cestopisy

22.6.2018

Miroslav Šmejkal

3

Na přelomu ledna a února jsme se vydali na lyžovačku do italských Alp, do části zvané Dolomity. Rozhodli jsme se zopakovat akci, do které nás před dvěma roky uvrtal můj kamarád, slibujíc nejen pěkné lyžování, ale i dvě překvapení po cestě. Nejsem zrovna sportovní typ a skalní lyžař už vůbec ne,...

Více

Bleskovky

Piaggio Group pokračuje v boji na ochranu svých produktů před padělateli

29.10.2021

Piaggio Group pokračuje v boji na ochranu svých produktů před padělateliPIAGGIO GROUP VYHRÁVÁ SOUD PRVNÍ INSTANCE O PORUŠENÍ EVROPSKÉHO PATENTU PROTI SPOLEČNOSTI PEUGEOT MOTOCYCLES V PAŘÍŽI A MILÁNĚPO NÁZVU VESPA JE UZNÁNA TAKÉ JEDINEČNOST SKÚTRU...

Více

VOGE odstartovala akci “Máš čerstvýřidičák A2?”

23.6.2021

VOGE odstartovala akci “Máš čerstvýřidičák A2?”Voge se nyní vytasilo s atraktivní akcí, kde zákaznící ušetří nemalý peníz. Při zakoupení modelu VOGE 300AC, 300R nebo 500R a předložení řidičského průkazu s vyznačením skupiny A2,...

Více

NOVÝ ELEKTRICKÝ SKÚTR PIAGGIO ONE

15.6.2021

NOVÝ ELEKTRICKÝ SKÚTR PIAGGIO ONENOVÝ ELEKTRICKÝ SKÚTR PIAGGIO ONE• PŘEDSTAVUJEME MODEL „ONE“, NOVÝ ELEKTRICKÝ SKÚTR PIAGGIO• ITALSKÝ PŮVOD A ZAMĚŘENÍ NA MLADÉ ZÁKAZNÍKY: „ONE“ JE SPOJENÍM BAREV, FANTAZIE, STYLU,...

Více

Kymco startuje cenovou akci na atraktivní modely stopětadvacítek

19.4.2021

Kymco startuje cenovou akci na atraktivní modely stopětadvacítekKymco se na startu letošní sezóny vytasilo s atraktivní akcí, kde zákaznící ušetří nemalý peníz. Od 12. dubna nabízí tento tchajwanský výrobce skvělé ceny na svoje oblíbené skútry...

Více

BMW C1 znovu na scéně?

12.4.2021

BMW C1 znovu na scéně?Kdo by neznal legendární skútr od BMW s označením C1. Skútr vybavený speciálním rámem a bezpečnostními pásy, který umožňoval jízdu bez ochranné přilby byl poprvé veřejnosti...

Více

Starší bleskovky

Podcasty

Černou Afrikou

17.6.2021

Řeknu jen tohle: jedna vtipná partička a Jihoafrická republika, Botswana, Zimbabwe, Namibie   . . . .   Tady je zmiňový DOTAZNÍK jak jsi se potkal s krizí středního věku. Nezabere...

Více

Jindra Belšan o velkém Rusku

24.10.2019

Jindra Belšan je pamětník. To jako, že toho hodně viděl, hodně zažil a má tedy o čem vyprávět. Dnes jsme se zaměřili hlavně na jeho cesty do Ruska.

Více

Balkánské šotoliny (Kodo120)

3.12.2018

Hurá na Balkán na šotoliny. Po tom, co začal Pertla systematicky mapovat Evropské šotoliny, musí být každému jasné, že Balkán je pro většinu z nás v tomto duchu stále ještě...

Více

Starší podcasty

Kalendář akcí

Po

Út

St

Čt

So

Ne

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

21.

22.

23.

24.

25.

26.

27.

28.

29.

30.

31.

Nebyly nalezeny žádné nadcházející události

Přidat novou akci

Partneři

CAFE-RACER.cz
TIPMOTO.cz
ZIVEFIRMY.cz
PARTSDEPOT.cz
BONMOTO.cz
BE-RIDER.com

Společnost Montplast se specializuje na výrobu a montáž zastřešení bazénů. Zastřešení bazénů se vyrábí ze systémových hliníkových profilů, opatřených povrchovou úpravou.