Skútršňůra 9

Skútršňůra 9

13.6.2012

Redakce SP.cz

Je tomu doslova jen pár hodin, co byl oficiálně ukončen v pořadí už 9. sraz skútrů všech kubatur s názvem Skútršňůra. Letošní ročník naprosto vystihuje heslo „Život je změna“. Ač se jedná o sraz, jehož historie sahá až do roku 2004, tak letos bylo všechno jinak!

Je sobota 9.6., budík ukazuje čas 5:30 a já vstávám. Za normálních okolností bych se jen přetočil na druhý bok a opět usnul, ale dnes ne! Je totiž DEN s velkým D. „Svátek“ všech příznivců skútrů je tady a já s velkým předstihem vyrážím na místo srazu do ulice Na Mlejnku … vlastně jsem chtěl říci do ulice Nad Lávkou! Ano, u historicky 9. Skútršňůry se změnilo místo srazu. Parkoviště v Bráníku bylo vyměněno za reprezentativnější prostory v pražském kempu Džbán! 

Je krátce před 7:00, když mi navigace podle zadaných GPS souřadnic neomylně hlásí: „Dojeli jste na místo určení“. O tom, že se neplete, svědčí plakát oznamující konání Skútršňůry, stánek pořadatelů hned u vjezdu a jeden z prvních účastníků přede mnou.

01 02

Vyndávám fotoaparát a jako zástupce hlavního mediálního partnera akce (www.skutrportal.cz) začínám fotit. U vjezdu na akci se letos poprvé platí vstupné. Po zaplacení 100,- Kč za skútr (bez ohledu na to, zda je na něm řidič sám nebo spolu s batůžkem) obdržím pásku na ruku, nálepku SKÚTRŠŇŮRY, plastovou kartu s unikátním číslem určenou do tomboly a dárky od sponzorů v podobě tašky od TUCANA URBANA a MATONKY.

03

Protože jsem na místě spolu s pár nedočkavci ještě před oficiálním zahájením akce, mám možnost vidět celý ten „kolotoč“ kolem pěkně od začátku. Pomalu, ale jistě se staví jeden stánek za druhým. Letos prvně jsou totiž součástí akce i prezentační stánky skútrů, příslušenství a vlastně všeho kolem nich a to včetně bezpečnosti!

04 05

Kolem 8. hodiny ranní je už vše na místě a připraveno. Začíná se podávat snídaně v podobě kávy a koblihy, která je pro účastníky akce tak jako každoročně zdarma. Nedá mi to a tak ochutnávám jednu a posléze ještě jednu nebo dvě koblihy :) :) :)

Účastníků přibývá každou minutou víc a víc a to jak „srdcařů“, kteří na šňůru nezavítali určitě poprvé, o čemž svědčí počet nálepek z každého ročníku, tak „začátečníků“.

06 07

Je 9 hodin ráno a parkoviště na Džbánu je víc jak z půlky plné. Do startu tzv. spanilé jízdy Prahou zbývá ještě jedna hodina, ale „na startu“ jsou už připraveni jak pořadatelé, tak Policie ČR, Městská policie a vozidla Dopravního podniku hlavního města Prahy, kteří šňůře usnadňují hladký a klidný průjezd Prahou.

031

Krátce po 10. vyrážíme na spanilou jízdu Prahou následující trasou:

Kemp Džbán, V středu, Evropská, Korunovační, Veletržní, Václavské nám., Pankrácké nám., Na Pankráci, Budějovická, Zálesí, Ke Krči, Na Mlejnku, Podolské nábř., Rašínovo nábř., Smetanovo nábř., Křižovnická, Klárov, Badeniho, M. Horákové/MO/PO, Svatovítská, Evropská, Kemp Džbán

08

Určitě největším zážitkem jak pro nepražáky, tak i pro pražáky, ale minimálně pro mě je průjezd horní poloviny Václavského náměstí. Projet se v koloně několika set skútrů středem metropole je prostě zážitek, na který se těším každý rok. Čím víc se celá kolona blíží k Václaváku, tím víc se těším. Konečně je to tady! Se stlačeným klaksonem a mávající rukou vjíždím na Václavák.

009 010

Nikdo z turistů, pěších ani řidičů neví, co se děje, ale všichni mají stejný reflex! Skoro všem se takřka ve vteřině objevuje v ruce mobil, fotoaparát, kamera nebo nějaké jiné záznamové zařízení. Míjíme Václavák a směřujeme k bývalému místu srazu, na parkoviště k ulici Na Mlejnku, kde probíhá menší pauza. Pět minut oddechu a hurá zpět do sedel a pokračovat.

011

Akorát na čas (cca 12:00) se spolu s kolonou vracím do kempu Džbán. Ano, opět změna a ne ledajaká. Džbán není jen startovním, ale i cílovým místem. Po několika letech je jasné, že Nová Rabyně a plážový klub Egypt jsou minulostí.

Vcházím do víru dění a studuji program, který bude následovat:

012

S nadšením čekám na vystoupení Máry Matouška a chvíli čekání si krátím sledováním velkoplošné obrazovky, na které se promítá buď aktuální dění na place, právě pořízené záběry z průjezdu Prahou nebo reklamy partnerů akce.

013

Chvilku zvažuji, zda se občerstvit u stánku s pivem a nebo dát přednost stánku s RED BULLEM, ale to už přichází na scénu Mára Matoušek a tak všechno ostatní musí počkat.

Koukám na Márovo skvělé vystoupení dokreslené  výbornou moderátorskou show v podání Karla Richtera a čekám, co bude následovat.

029 030

Skútr s obráceným řízením ale nezkrotí nikdo … ani Mára ne. A přesně to následuje po exhibičním vystoupení. Soutěž na skútru s obráceným řízením se poprvé objevila už na loňské Skútršňůře a protože její úspěch byl neoddiskutovatelný, nebyl jediný důvod ji nezopakovat.

014

O tom, že se nejedná opravdu o nic jednoduchého, mě celkem záhy přesvědčil první a pak i druhý a třetí soutěžící.

015 016

Následuje jedna soutěž za druhou - už tradiční párky nebo nová jízda zručnosti, štafeta a další a další.

017 018

Výborně vnímám možnost vyzkoušet si novinky ve světě skútrů od vystavovatelů KYMCO a QUADRO.

019

Možnost vyzkoušet si soutěž ne právě skútrařskou (POKER) a zahrát si třeba s Pavlem Novotným s díky odmítám, a to i když tento POKER je zdarma!

020

Vše je dokresleno tombolou a to opravdu o hodnotné ceny, kde jsou jen namátkou a po paměti: Dárkové sady STR 8, helmy, kufry Speed, nabíječky od firmy C-TEK, zámky a řetězy od firem ABUS a TOKOZ, dárkové předměty od DUNLOPU, ceny jako laděný výfuk od ZEUS nebo interphone F4. V rukou pevně svírám kartičku s číslem 0038 … nevyhrávám ani jednu z cca 60 cen :(

021 022

Co naplat, odcházím se tedy osvěžit ke stánku RED BULL a posedět v obřím stanu poskytujícím stín a v případě deště i dostatek prostoru pro zábavu uvnitř.

024 025

V rohu na mě vykukuje nafukovací whirpool??? Po chvilce přichází vysvětlení … whirpool je určen pro „nejkrásnější“ návštěvnice Skútršňůry. O tom, která je ta nejkrásnější, rozhodují sami učastníci akce. Ne každá účastnice něžného pohlaví je ale ochotná svléct se do plavek před tlupou zatím slušně se chovajících skútrařů. Těm, které tu odvahu nalezly, se organizátoři odvděčili láhví sektu a vzornou obsluhou.

026 027

Den je skoro u konce, ale letošní ročník zdaleka ještě nekončí. Po 23. hodině se příjemně znaven ubírám do postele.

Skútršňůra pokračuje až do brzkých ranních hodin … obrázky jsou ale přístupné až od 18 let.

028

Závěrem

Letošní ročník byl zcela jiný, ale podle mě velmi povedený! Za redakci SP děkuji všem pořadatelům a organizátorům za krásný zážitek a všem účastníkům za spořádanou jízdu. Na jubilejní 10. Skútršňůře AHOOOOJ!

Komentáře

V diskuzi ještě není žádný komentář - buďte první!

Otevřít diskuzi

Související články

Ohlédnutí za veletrhem MOTOSALON 2017

Ohlédnutí za veletrhem MOTOSALON 2017

Reportáže a cestopisy

29.3.2017

František Hadt

1

Letošní osmý ročník mezinárodního veletrhu motocyklů, čtyřkolek, příslušenství a oblečení, který se konal v prvním březnovém týdnu, se opravdu vydařil, přičemž zaznamenal skvělou návštěvnost.

Více

Motocykl 2017 aneb všechno je jinak ...

Motocykl 2017 aneb všechno je jinak ...

Reportáže a cestopisy

8.3.2017

Viktor Hrachovec

3

Letošní ročník veletrhu MOTOCYKL 2017 je u konce, a tak nastal čas na jeho zhodnocení. Hlavním lákadlem letošní výstavy bylo bezpochyby představení nové Jawy Vintage 660 a Jawy 350 OHC. Krom Jawy byly na Motocyklu zastoupeny značky jako Ducati, Kawasaki, Yamaha, Rieju a další. Oko návštěvníků...

Více

EICMA 2016

EICMA 2016

Reportáže a cestopisy

6.12.2016

Viktor Hrachovec

0

Milánská výstava EICMA 2016 je už nějaký ten pátek za námi, a tak se sluší podívat, jaké novinky nám v segmentu skútrů přinesla. Hlavním tahákem byl bezpochyby první skútrový crossover od Hondy s označením X-ADV. EICMA ale nebyla jen o Hondě. Suzuki představila inovovaný maxiskútr Burgman 400,...

Více

INTERMOT 2016 – Nové přilby

INTERMOT 2016 – Nové přilby

Reportáže a cestopisy

24.10.2016

František Hadt

0

Na letošním ročníku výstavy motocyklů, skútrů, čtyřkolek a příslušenství INTERMOT 2016 v Kolíně nad Rýnem prezentovali světoví výrobci přileb poměrně dost nových modelů. Pojďme si blíže představit alespoň některé z nich.

Více

INTERMOT 2016 – Ohlédnutí za veletrhem

INTERMOT 2016 – Ohlédnutí za veletrhem

Reportáže a cestopisy

14.10.2016

František Hadt

0

Mezinárodní výstava motocyklů, skútrů, čtyřkolek, příslušenství a oblečení, INTERMOT 2016, úspěšně proběhla. V Kolíně nad Rýnem bylo k vidění spoustu motocyklových novinek pro rok 2017. Segment skútrů nebyl novinkami až tak našlapaný, ale především taiwanští výrobci SYM a KYMCO představili...

Více

Bleskovky

Peugeot Belville - od každého trochu

10.10.2017

Peugeot Belville - od každého trochuPeugeot Belville není žádnou novinkou. Veřejnosti byl představen v prosinci loňského roku a popravdě žádnou velkou díru do světa neudělal. Přesto nebo právě proto jsme se rozhodli...

Více

Honda Gold Wing 2018 - tak trochu jiný skútr?

27.9.2017

Honda Gold Wing 2018 - tak trochu jiný skútr?Na světlo světa unikly první fotografie legendárního Gold Winga pro rok 2018. Skútr? To ani náhodou! Jenže to není tak docela pravda. Honda Gold Wing (413 kg těžký stroj) by měl být...

Více

Yamaha X-MAX 125 2018

26.9.2017

Yamaha X-MAX 125 2018Japonská Yamaha se s velkým předstihem rozhodla zveřejnit informace o novém X-MAXU 125. Luxusní skútr, který lze nejen v našich končinách řídit s klasickým "béčkem", je ráznou...

Více

Kymco C Series

15.9.2017

Kymco C SeriesTchajwanské Kymco rozhodně nespí na vavřínech. Po představení modelu AK 550 je tu nový koncept s označením C Series. Už na první pohled je patrné, že prototyp sice vychází z modelu...

Více

Touratech v problémech

16.8.2017

Touratech v problémechCelosvětově známý výrobce motodoplňků a příslušenství Touratech se ocitl v insolvenci! Německá společnost sídlící v Niedereschachu zaměstnává v současné době kolem 400 zaměstnanců....

Více

Starší bleskovky

Podcasty

Ulánbátar dobrý. Ale bez dokladů? (Kodo117)

1.5.2017

Každou chvilku tu máme někoho, kdo se vydá na východ. Každou chvilku tu máme někoho, vydal do Mongolska. Každou chvilku tu máme někoho, kdo to udělal pankově. Ale poprvé tu máme...

Více

Na Číze 125 do Afriky (KoDo116)

31.3.2017

Natočíte  sto rozhovorů o motorkách a začnete mít pocit, že se všechno opakuje. A pak se před mikrofonem zjeví Martin Magnusek a naráz znovu víte, že to má cenu. Tohle je to správný...

Více

Wayaway – cesta kolem světa (Kodo115)

1.3.2017

248 dní na cestě. Ujeto 47 250 km. Hosty u mikrofonu byli Kačka Kadlusová a Fanda Nykl, kteří se vypravili na cestu kolem svět. Nyní jsou v polovině cesty, projeli Asii a přeplavili...

Více

Starší podcasty

Kalendář akcí

Po

Út

St

Čt

So

Ne

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

21.

22.

23.

24.

25.

26.

27.

28.

29.

30.

31.

Nebyly nalezeny žádné nadcházející události

Přidat novou akci

Partneři

CAFE-RACER.cz
TIPMOTO.cz
ZIVEFIRMY.cz
PARTSDEPOT.cz
KOLAMADOLU.cz