SKÚTR ŠŇŮRA 8

SKÚTR ŠŇŮRA 8

13.6.2011

Redakce SP.cz

O uplynulém víkendu, přesněji řečeno 11.6.2011, odstartoval největší sraz skútrů v ČR s názvem SKÚTRŠŇŮRA. Sraz byl už 8. v pořadí a prolomil všechny rekordy, co se návštěvnosti týče! Skútrportál jako hlavní mediální partner nemohl na takovéto akci samozřejmě chybět.

Kompletní fotogalerie

Kolekce #1 (Jim)
Kolekce #2 (Tina)


Historie SKÚTRŠŇŮRY

Nápad pořádat sraz skútrů s názvem "SKÚTRŠŇŮRA" vznikl v hlavě několika málo lidí v roce 2004. Hlavním ipulsem pro pořádání této akce byl fakt, že motorkářských srazů bylo habaděj, ale sraz pro skútraře a to bez rozdílu kubatury, tedy od 50 až po xy, nebyl žádný. Během následujících 2 měsíců bylo vše zrealizováno, aby se 7.8.2004 uskutečnila historicky první SKÚTRŠŇŮRA. Jen pro zajímavost - 1. SKÚTRŠŇŮRY se zúčastnilo přibližně 60 lidí.


Co je SKÚTRŠŇŮRA?

SŠ je celorepublikový sraz pro skútříkáře a jejich fandy. Není zaměřen pro zarputilé motorkáře, ba naopak její účel pořádání je zaměřen na podporu skútrů. Člověk, který se chce zúčastnit může být pekař, úředník, policista, inženýr nebo třeba jen nezaměstnaný fanda dvou kol, který se chce projet s podobně smýšlejícími "kamarády".


8. SKÚTRŠŇŮRA

Datum konání 8. SŠ bylo zveřejněno přesně před rokem, tedy 12.6.2010. Sraz byl už tradičně na prakovišti v ulici Na Mlejnku v Praze 4 - Bráníku. Start byl naplánován na 11:00, ale první účastníci se začali sjíždět ještě před 8. hodinou ranní a je potřeba si přiznat, že ještě před organizátory celé akce :) Na místě byla nutná registrace, ale jednalo se spíš jen o formalitu, kdy se do předem připraveného formuláře vyplnilo jméno, rok narození, odkud jste se o SŠ dozvěděli a v případě, že o této akci chcete být v budoucnu informováni, tak ještě e-mail. Po odevzdání formuláře jste dostali pásku na ruku, která vás opravňovala k jízdě ve skupině a v kempu na Nové Rabyni (kde byla celá akce zakončena) bylo pro účastníky mající pásku připraveno i prasátko připravené na grilu. Spolu s páskou jsme dostali i již klasickou trojúhelníkovou nálepku s nápisem SKÚTRŠŇŮRA 8 a plastovou kartičku s motivem SŠ. Hned vedle pořadatelského stánku bylo volně k dispozici občerstvení v podobě kávy, vody, energetických nápojů a slaného i sladkého pečiva. Rád bych podotkl, že to vše bylo zcela zdarma! Na SŠ se totiž žádné vstupné nevybírá! Opět již tradičně bylo možné si u pořadatelského stánku zakoupit tričko SKÚTRŠŇŮRA a to v několika barvách jak pánské, tak dámské. Cena za 1 kus byla cca 150,- Kč.

Krátce po 11. hodině se celá SŠ za asistence POLICIE ČR, DOPRAVNÍHO PODNIKU hl.m. PRAHY, ZÁCHRANNÉ SLUŽBY a dalších doprovodných vozidel vydala na spanilou jízdu Prahou.

První část trasy: Na Mlejnku - Ke Krči - Modřanská - Podolské nábřeží - Rašínovo nábřeží - Divadelní - Smetanovo nábřeží - Most Legií - Újezd - Holečkova - Na Hřebenkách - Pod Stadiony - Vaníčkova - parkoviště na Strahově.

Na parkovišti u malého sportovního stadionu na Strahově na účastníky čekalo další občerstvení v podobě koblih a koláčků, ale hlavně také kolegové s novým projektem "BEZPEČNĚ NA MOTORCE s Mírou Lisým". Přímo zde nám bylo řečeno něco o bezpečné jízdě, krizových situacích a zároveň proběhla názorná ukázka na "výcvikovém skútru". Skútr je vybaven bezpečnostním rámen, na kterém jsou umístěna kolečka. S takto upraveným skútrem je možné si vyzkoušet náklony a chování v krizových situacích bez obav, že spadnete.

Po občerstvení a absolvování školení o bezpečné jízdě se SŠ opět rozjela.

Druhá část trasy: Vaníčkova - Diskařská - Dlabačov - Keplerova - Jelení - Mariánské hradby - Chotkova - Klárov - Mánesův most - Na Františku - Nábřeží Ludvíka Svobody - Holbova - Klimentská - nájezd na Wilsonovu - Wilsonova - Václavské náměstí - Mezibranská - Sokolská - Nuselský most - sjezd Pankrácké nám. - Na Pankráci - Na strži - Jeremenkova - Podolské nábřeží - Modřanská - Generála Šišky - Komořanská - Most Závodu míru - K přehradám a dále směrem Slapská přehrada - Nová Rabyně.

Zbytek cesty byl bez sebemenších problémů a cestou proběhla ještě jedna plánovaná zastávka na doplnění pohonných hmot. Krátce po 15:00 dojela celá kolona do Kempu Nová Rabyně, kde byla spanilá jízda oficiálně zakončena. Parkování i vstup do kempu byl pro účastníky SŠ opět zcela zdarma.

Tím ale 8. ročník SKÚTRŠŇŮRY rozhodně nebyl u konce a to i přes počasí, které zazlobilo a spustil se asi dvouhodinový déšť, během kterého se část účastníků rozjela do svých domovů. Zbytek účastníků měl v tuto nepříznivou dobu čas se ubytovat a připravit se na večer plný zábavy, soutěží a hlavně přátelského popovídání nejen o skútrech...

O jídlo a pití nebyla nouze - klobásy, prasátko, grilovaná krkovička, hovězí guláš, utopenci, pivo, víno - vše, co hrdlo ráčí. K tomu výborná muzika, už umoudřené počasí a výborná parta lidí. Za zmínku určitě stojí dvě soutěže, z nichž jedna patří ke klasice SŠ a druhá byla vskutku originální!


Soutěže

Párky

Už tradiční soutěž spočívá (jak název napovídá), v pojídání párků, ale přeci jen trochu jinak. Párek je namočen do hořčice a jeden jeho konec je zapíchnut na vidličku, která je zavěšená na provázku a ten je zase připevněn na dřevěném rámu. Úkolem je ukousnout co nejdelší část párku, ale při jízdě na skútru! Skútr řídí řidič a ukousnout párek se snaží spolujezdec. Zastavit ani dotknout se nohou země se nesmí.


Slalom na speciálně upraveném skútru

Tak to tu ještě nebylo. Absolutní novinka na letošní SŠ. Zadání úkolu znělo až překvapivě lehce - slalom na skútru na trati dlouhé cca 50 m a to samozřejmě na čas. Nesoutěžilo se na skútru vlastním, ale na skútru speciálně upraveném. Skútr byl odstrojen až na kostru a kompletně obalen molitanem. Vzhled ale nebyl tím hlavním... Tou hlavní překážkou bylo řízení, které bylo zpřevodované tak, aby v případě, že řidítky zatočíte vlevo, tak skútr zatočí vpravo, a naopak!

Jedna z nejdůležitějších informací tu ale ještě nezazněla a to kolik účastníků měla letošní jubilejní 8. SKÚTRŠŇŮRA. Na začátku reportáže jsem psal, že na prvním srazu bylo cca 60 lidí a na srazu osmém to bylo takto:

POČET SKÚTRŮ: cca 631 (registrovaných)

POČET ÚČASTNÍKŮ: cca 800

DÉLKA KOLONY: cca 2,95 km


Fotogalerie: Kolekce #1 (Jim), Kolekce #2 (Tina)

Diskuze: www.skutrforum.cz

Reportáže o srazu: Snídaně s Novou, Česká televize, ČT24

Komentáře

V diskuzi ještě není žádný komentář - buďte první!

Otevřít diskuzi

Související články

Vzpomínka na léto - o skútrech na Hvaru 2017

Vzpomínka na léto - o skútrech na Hvaru 2017

Reportáže a cestopisy

24.10.2017

ing. Miroslav Šmejka

2

Čas od času nám do redakce přijde nějaký článek od vás, našich čtenářů. Jedním z těch, kteří přispívají pravidelně, je pan Ing. Miroslav Šmejkal, který nám poslal osmistránkový cestopis! Ten s velkým poděkováním uveřejňujeme v nezměněné podobě a panu Šmejkalovi od nás putuje dárkový balíček :-)...

Více

Ohlédnutí za veletrhem MOTOSALON 2017

Ohlédnutí za veletrhem MOTOSALON 2017

Reportáže a cestopisy

29.3.2017

František Hadt

1

Letošní osmý ročník mezinárodního veletrhu motocyklů, čtyřkolek, příslušenství a oblečení, který se konal v prvním březnovém týdnu, se opravdu vydařil, přičemž zaznamenal skvělou návštěvnost.

Více

Motocykl 2017 aneb všechno je jinak ...

Motocykl 2017 aneb všechno je jinak ...

Reportáže a cestopisy

8.3.2017

Viktor Hrachovec

3

Letošní ročník veletrhu MOTOCYKL 2017 je u konce, a tak nastal čas na jeho zhodnocení. Hlavním lákadlem letošní výstavy bylo bezpochyby představení nové Jawy Vintage 660 a Jawy 350 OHC. Krom Jawy byly na Motocyklu zastoupeny značky jako Ducati, Kawasaki, Yamaha, Rieju a další. Oko návštěvníků...

Více

EICMA 2016

EICMA 2016

Reportáže a cestopisy

6.12.2016

Viktor Hrachovec

0

Milánská výstava EICMA 2016 je už nějaký ten pátek za námi, a tak se sluší podívat, jaké novinky nám v segmentu skútrů přinesla. Hlavním tahákem byl bezpochyby první skútrový crossover od Hondy s označením X-ADV. EICMA ale nebyla jen o Hondě. Suzuki představila inovovaný maxiskútr Burgman 400,...

Více

INTERMOT 2016 – Nové přilby

INTERMOT 2016 – Nové přilby

Reportáže a cestopisy

24.10.2016

František Hadt

0

Na letošním ročníku výstavy motocyklů, skútrů, čtyřkolek a příslušenství INTERMOT 2016 v Kolíně nad Rýnem prezentovali světoví výrobci přileb poměrně dost nových modelů. Pojďme si blíže představit alespoň některé z nich.

Více

Bleskovky

Motocykl roku 2018

15.2.2018

Motocykl roku 2018SDA (Svaz dovozců automobilů) vyhlásil již 22. ročník ankety Motocykl roku v České republice. Do ankety bylo nominováno 38 motocyklů, které byly rozděleny do následujících...

Více

PCX ve verzi elektro

12.2.2018

PCX ve verzi elektroFenomén PCX se dočkal i své elektrické verze. Na autosalonu v Tokiu představila Honda svou vlajkovou (nejprodávanější) loď do 150 ccm v provedení elektro. Vše má své pro a proti....

Více

PF 2018

24.12.2017

PF 2018Krásné svátky, krátkou zimu a spoustu šťastných km v roce 2018!!!To vám přejeRedakce SP

Více

MAXSYM TL

12.12.2017

MAXSYM TLO tchajwanských skútrech toho bylo v poslední době napsáno víc než dost, a to především díky Kymcu a jeho novým modelům. Pozadu ale nezůstal ani další tchajwanský výrobce SYM, který...

Více

SYM odhalí v Miláně nový Maxiskútr

27.10.2017

SYM odhalí v Miláně nový MaxiskútrO tchajwanských skútrech jsme toho napsali víc než dost. Kymco letos zabodovalo svým modelem AK 550i, který je tchajwanskou odpovědí na Yamahu TMax. Nový koncept s označením Kymco...

Více

Starší bleskovky

Podcasty

Suchý dingo u protinožců (Kodo118)

18.10.2017

Pavel už je zase na cestě. Tentokrát vyrazil až k protinožcům a jak jinak než opět na Jawě      

Více

Ulánbátar dobrý. Ale bez dokladů? (Kodo117)

1.5.2017

Každou chvilku tu máme někoho, kdo se vydá na východ. Každou chvilku tu máme někoho, vydal do Mongolska. Každou chvilku tu máme někoho, kdo to udělal pankově. Ale poprvé tu máme...

Více

Na Číze 125 do Afriky (KoDo116)

31.3.2017

Natočíte  sto rozhovorů o motorkách a začnete mít pocit, že se všechno opakuje. A pak se před mikrofonem zjeví Martin Magnusek a naráz znovu víte, že to má cenu. Tohle je to správný...

Více

Starší podcasty

Kalendář akcí

Po

Út

St

Čt

So

Ne

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

21.

22.

23.

24.

25.

26.

27.

28.

1.6.2018 - 3.6.2018

Po Valašsku na skútru 2018

Přidat novou akci

Partneři

CAFE-RACER.cz
TIPMOTO.cz
ZIVEFIRMY.cz
PARTSDEPOT.cz
KOLAMADOLU.cz