F1 – HUNGARORING

F1 – HUNGARORING

4.12.2010

Redakce SP.cz

Jako velký fanoušek F1 jsem vždycky chtěl nějakou tu velkou cenu navštívit. Svou premiéru jsem si odbyl před několika lety na maďarském Hungaroringu, no a letos, když jsem 2 lístky dostal, padlo jednoznačné rozhodnutí a to cestu absolvovat na skútrech. Domluvil jsem se s Pavlem, který měl pro změnu 2 lístky na Mistrovství světa cestovních vozů na Automotodrom Brno. Naprosto ideální víkend plný rychlých kol a spoustou najetých km mohl začít!

F1 – HUNGARORING

Vyráželi jsem z Prahy v sobotu 31.7. v 7:00 ráno směr Automotodrom Brno. Cestu jsme volili mimo dálnici až na posledních několik 10 km D1, to je prostě bez komentáře, ale v duchu jsem nadával a nadával. Počasí nám přálo a do Brna jsme dojeli bez jakýchkoliv problémů. Zaparkovat motorky a uložit všechny věci jako bundy, helmy, motoboty apod. dalo chvilku práce, ale obsluha parkoviště v podobě jedné paní byla víc než hodná a vše jsme si mohli nechat u ní.
 

Na okruhu v Brně jsme strávili něco kolem 2-3 hodin, ale stálo to za to! Nejdřív byl volný trénink cestovních vozů, následoval závod Formule 2 (předzvěst F1) a konečně závod MiniCooperů a musím dodat, že to byl fakt nářez!!! Asi největší nevýhodou byly ceny, které uvnitř areálu panují. Za trochu občerstvení v podobě coly a párku tu chtějí jako v restauraci za menu.
Z Brna následoval přesun na Slovensko, kde jsme měli domluvený nocleh. Po cestě jsme ještě stihli navštívit Štefánikovu Mohylu na Bradle.

Výhled byl jako v pohádce. Proběhlo nezbytné foto (pro jistotu několikrát a na různých místech) a rychle se ubytovat.

Ubytování proběhlo během chvilky a honem do hospůdky na jedno, dvě a možná i tři točený :D Následovala i výborná hruškovice a pak rychle na kutě! Budíček byl totiž opět v 7:00.
V neděli před půl osmou už jsme byli na cestě. Pro rychlý přesun jsme zvolili dálnici. Počasí nás (stejně jako den před tím) nezklamalo a tak se jelo nádherně. Na hranicích s Maďarskem se koupila dálniční známka v hodnotě 4 EUR a mohlo se pokračovat. (Dálniční známka v Maďarsku představuje jen kousek papírku, který se ani nikam nelepí, ale jen se uloží do peněženky.) Jak dálnice na Slovensku, tak dálnice v Maďarsku jsou naprosto bez chyb! Totéž ale bohužel nejde říct o silnicích v Budapešti.
Po příjezdu do Budapešti jsem měl co dělat, abych si nepřekousl jazyk. To, co je v Budapešti nazýváno silnicí, by se u nás mohlo stěží nazvat tankodrom.
Hungaroring leží cca 20 km za Budapeští a cesta tam už byla otázkou chvíle. Zaparkovat, převléknout a hurá na Formuli !!! Komentář k F1 samotné zní asi takhle: TO SE PROSTĚ MUSÍ ZAŽÍT NA VLASTNÍ KŮŽI.

Okruh jsme prošli křížem krážem se špunty v uších (ten zvuk je fakt neuvěřitelný !!! ) a před pořadatelskou službou, zázemím apod. nezbývá než smeknout.

Asi největší zážitek (alespoň pro mě) byl, když se dojel závod a diváci (byli jsme tam mezi prvními) se vpustí na okruh a přímo pod pódium, kde se odehrává ceremoniál pro první 3. nejlepší jezdce. Kousek od boxů, kousek od jezdců a závodních inženýrů, kousek od aut a doplňků, no prostě zážitek jak se patří!!!


Cesta z Hungaroringu byla i díky motorkám poměrně snadná, i když cesta, kterou se odjíždělo, byla prašná polňačka s uježděnou a místy neuježděnou vrstvou písku. V jedné zatáčce mi asi zadek zachránilo ABS, ale od toho tam ta věcička je, tak jakýpak copak. Následovala opět cesta na Slovensko, kde byl domluven druhý nocleh. Cesta byla zvolena mimo dálnice a byla to výborná kochačka. Po příjezdu opět hospůdka a hurá na kutě, protože v 8:00 byl naplánován start směr Praha!

Ráno se vyjelo přesně podle plánu a společně se jelo až do Hodonína. Protože Pavel musel ještě do práce, tak zvolil pro přesun dálnici, no a já okresní cesty, takže o 3 hodiny delší cesta.
Na tachometru nám za víkend přibylo bezmála 1500 km (přesně je to nějakých 1435) a bohatší jsme o nespočet zážitků! Pokud to vyjde a bude to jen trochu možné, tak se příští rok vypravíme na F1 zase, ale tentokrát Itálie, Německo - kdo ví!?  

Komentáře

V diskuzi ještě není žádný komentář - buďte první!

Otevřít diskuzi

Související články

Vzpomínka na léto - o skútrech na Hvaru 2017

Vzpomínka na léto - o skútrech na Hvaru 2017

Reportáže a cestopisy

24.10.2017

ing. Miroslav Šmejka

2

Čas od času nám do redakce přijde nějaký článek od vás, našich čtenářů. Jedním z těch, kteří přispívají pravidelně, je pan Ing. Miroslav Šmejkal, který nám poslal osmistránkový cestopis! Ten s velkým poděkováním uveřejňujeme v nezměněné podobě a panu Šmejkalovi od nás putuje dárkový balíček :-)...

Více

Ohlédnutí za veletrhem MOTOSALON 2017

Ohlédnutí za veletrhem MOTOSALON 2017

Reportáže a cestopisy

29.3.2017

František Hadt

1

Letošní osmý ročník mezinárodního veletrhu motocyklů, čtyřkolek, příslušenství a oblečení, který se konal v prvním březnovém týdnu, se opravdu vydařil, přičemž zaznamenal skvělou návštěvnost.

Více

Motocykl 2017 aneb všechno je jinak ...

Motocykl 2017 aneb všechno je jinak ...

Reportáže a cestopisy

8.3.2017

Viktor Hrachovec

3

Letošní ročník veletrhu MOTOCYKL 2017 je u konce, a tak nastal čas na jeho zhodnocení. Hlavním lákadlem letošní výstavy bylo bezpochyby představení nové Jawy Vintage 660 a Jawy 350 OHC. Krom Jawy byly na Motocyklu zastoupeny značky jako Ducati, Kawasaki, Yamaha, Rieju a další. Oko návštěvníků...

Více

EICMA 2016

EICMA 2016

Reportáže a cestopisy

6.12.2016

Viktor Hrachovec

0

Milánská výstava EICMA 2016 je už nějaký ten pátek za námi, a tak se sluší podívat, jaké novinky nám v segmentu skútrů přinesla. Hlavním tahákem byl bezpochyby první skútrový crossover od Hondy s označením X-ADV. EICMA ale nebyla jen o Hondě. Suzuki představila inovovaný maxiskútr Burgman 400,...

Více

INTERMOT 2016 – Nové přilby

INTERMOT 2016 – Nové přilby

Reportáže a cestopisy

24.10.2016

František Hadt

0

Na letošním ročníku výstavy motocyklů, skútrů, čtyřkolek a příslušenství INTERMOT 2016 v Kolíně nad Rýnem prezentovali světoví výrobci přileb poměrně dost nových modelů. Pojďme si blíže představit alespoň některé z nich.

Více

Bleskovky

Motocykl roku 2018

15.2.2018

Motocykl roku 2018SDA (Svaz dovozců automobilů) vyhlásil již 22. ročník ankety Motocykl roku v České republice. Do ankety bylo nominováno 38 motocyklů, které byly rozděleny do následujících...

Více

PCX ve verzi elektro

12.2.2018

PCX ve verzi elektroFenomén PCX se dočkal i své elektrické verze. Na autosalonu v Tokiu představila Honda svou vlajkovou (nejprodávanější) loď do 150 ccm v provedení elektro. Vše má své pro a proti....

Více

PF 2018

24.12.2017

PF 2018Krásné svátky, krátkou zimu a spoustu šťastných km v roce 2018!!!To vám přejeRedakce SP

Více

MAXSYM TL

12.12.2017

MAXSYM TLO tchajwanských skútrech toho bylo v poslední době napsáno víc než dost, a to především díky Kymcu a jeho novým modelům. Pozadu ale nezůstal ani další tchajwanský výrobce SYM, který...

Více

SYM odhalí v Miláně nový Maxiskútr

27.10.2017

SYM odhalí v Miláně nový MaxiskútrO tchajwanských skútrech jsme toho napsali víc než dost. Kymco letos zabodovalo svým modelem AK 550i, který je tchajwanskou odpovědí na Yamahu TMax. Nový koncept s označením Kymco...

Více

Starší bleskovky

Podcasty

Suchý dingo u protinožců (Kodo118)

18.10.2017

Pavel už je zase na cestě. Tentokrát vyrazil až k protinožcům a jak jinak než opět na Jawě      

Více

Ulánbátar dobrý. Ale bez dokladů? (Kodo117)

1.5.2017

Každou chvilku tu máme někoho, kdo se vydá na východ. Každou chvilku tu máme někoho, vydal do Mongolska. Každou chvilku tu máme někoho, kdo to udělal pankově. Ale poprvé tu máme...

Více

Na Číze 125 do Afriky (KoDo116)

31.3.2017

Natočíte  sto rozhovorů o motorkách a začnete mít pocit, že se všechno opakuje. A pak se před mikrofonem zjeví Martin Magnusek a naráz znovu víte, že to má cenu. Tohle je to správný...

Více

Starší podcasty

Kalendář akcí

Po

Út

St

Čt

So

Ne

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

21.

22.

23.

24.

25.

26.

27.

28.

1.6.2018 - 3.6.2018

Po Valašsku na skútru 2018

Přidat novou akci

Partneři

CAFE-RACER.cz
TIPMOTO.cz
ZIVEFIRMY.cz
PARTSDEPOT.cz
KOLAMADOLU.cz