MOTOSALON 2016 - Ohlédnutí za veletrhem

MOTOSALON 2016 - Ohlédnutí za veletrhem

9.3.2016

František Hadt

V neděli se definitivně uzavřely brány Brněnského výstaviště, kde se ve dnech 3. - 6. 3. 2016 konal sedmý ročník mezinárodního veletrhu motocyklů, čtyřkolek, příslušenství a oblečení MOTOSALON. Brněnské výstaviště během konání výstavy navštívilo na 60 000 návštěvníků, přičemž jen v sobotu prošlo branami výstaviště 27 000 motocyklových nadšenců. A rozhodně bylo na co se dívat.

Na ploše 6000 metrů čtverečních se zúčastnili vystavovatelé s celkem 250 značkami. Záštitu nad výstavou převzal stejně jako již v minulosti Svaz dovozců automobilů s účastí importérů.

Svou nabídku pro český trh představily značky Honda, Yamaha, BMW, Harley-Davidson, Aprilia, Moto Guzzi, Piaggio, Vespa, KTM, Kawasaki, Ducati, Kentoya, BENELLI, SYM a další vystavovatelé.

  

  

 

HONDA

Jednička na českém prodejním trhu, značka HONDA, představila jednu z největších expozic, kde byla k vidění kompletní ucelená nabídka všech strojů nejrůznějších typů a kubatur. Největším klenotem expozice byl nový a dlouho očekávaný model cestovního endura CRF1000L Africa Twin. Nutno podotknout, že se nový model legendární Afriky opravdu povedl. A i přesto, že jsme internetový portál zaměřený na svět skútrů, budeme se snažit získat tento model ke klasickému redakčnímu testu. Dále zde byl k vidění inovovaný model NC750X pro rok 2016. Oba uvedené modely mohou využívat skvělou automatickou převodovku, kterou jsme měli možnost vyzkoušet při redakčním testu modelu INTEGRA. V segmentu skútrů HONDA pro letošní rok nepřinesla žádnou zásadní novinku, a tak jsme obdivovali například plně vyšperkovaný model SH 300i, který vypadal naprosto fantasticky. Samozřejmě mezi vystavenými stroji byly modely, které jsme v minulosti pro vás otestovali, jako například INTEGRA, FORZA či PCX.

 

 

YAMAHA

Další z velkých hráčů na našem trhu, značka YAMAHA, lákala návštěvníky výstavy na svém stánku především na modely MT 09 TRACER a MT 10. Pro příznivce skútrů byly vystaveny známé modely X- MAX, MAJESTY či N-MAX. Opomenout nesmíme ani model TRICITY, který jsme pro vás otestovali v minulém roce.

 

CAPIRELLI

Poprvé se na výstavě MOTOSALON představila značka skútrů CAPIRELLI. Značka se prezentuje na našem trhu slovy „Italská elegance spojená s asijskou přesností, ale přitom český výrobce“. Vystavené stroje s oblíbenou kubaturou 125 ccm na první dojem vypadaly zajímavě a jejich cena se nezdála oproti konkurenci nikterak přemrštěná. Naší redakci se podařilo získat některé modely ke klasickému redakčnímu testu, a tak se můžete těšit, že pro vás prověříme, zda je výše uvedené tvrzení výrobce skutečně oprávněné.

  

KEEWAY, BENELLI, SYM

Společnost NEVIMA GROUP jakožto importér skútrů KEEWAY, BENELLI a SYM představila na svém výstavním stánku všechny stěžejní modely bohaté nabídky. Zaujal nás například pěkně vybavený KEEWAY 125 CITY BLADE TOUR či SYM JOYRIDE 125 EVO. Velkému zájmu se těšil vystavený model tříkolového skútru nesoucího jméno ADIVA 3, který jsme na sklonku minulého roku pro vás pečlivě prověřili. Po návštěvě expozice a bližší prohlídce skútrů všech uvedených značek jsme toho názoru, že všechny tři zastupované značky si svou kvalitou a také aktivním přístupem importéra při komunikaci se zákazníkem budou ukrajovat stále větší kus pomyslného koláče prodejního motocyklového trhu.

 

 

KAWASAKI

Značka KAWASAKI pro letošní rok vsadila především na segment supersportů, ve kterém kraluje model Ninja ZX-10R. Nabídka skútrů KAWASAKI tak zůstala pro letošek v podobě dvou modelů, J300 a J125. Druhý jmenovaný model získal ocenění v souteži MOTOCYKL ROKU v kategorii do 125 ccm.

 

BMW

Stánek značky BMW byl neustále v obležení návštěvníků především kvůli oblíbeným a legendárním modelům cestovního endura BMW 1200 GS. Expozici BMW však však výborně doplňovaly vystavené modely nejvyšší třídy 650 GT a 650 sport.

  

PEUGEOT

Francouzská značka PEUGEOT SCOOTERS se pochlubila krásnými retro modely DJANGO 125 či užitkovým modelem TWEET 125 PRO. Třešničkou na dortu pak byl elegantní model SATELIS 2 125 BLACK EDITION.

  

  

 

YUKI

Čínský výrobce YUKI neponechal tentokráte nic náhodě a na velké výstavní ploše nabídnul většinu svých modelů. A nutno říci, že minimálně co se vzhledu týká, posunula značka YUKI laťku opět o něco výš. Inženýři v YUKI se dokonce osmělili a představili velice příjemný, lehký, na pohled sympatický motocykl Yuki 250 motard

 

 

 

KENTOYA

Také další čínská značka KENTOYA ukázala na výstavní ploše veřejnosti většinu svých modelů. Bohužel horké novinky, modely MAXIMUS a DARKNESS, jsme si prohlédnout nemohli. Vystavovatel nám s politováním sdělil, že těsně před zahájením výstavy byly oba dva nové modely ukradeny. I přesto se však bylo na stánku KENTOYI na co dívat. Prohlédnout si návštěvníci mohli i nejprodávanější model KENTOYA FEVER.

  

  

 

Ve výstavní premiéře se představila ČEZETA 506

Motosalon 2016 zvolila firma Čezeta Motors pro světovou výstavní premiéru svého elektroskútru Čezeta 506. Tento unikátní stroj vychází z designu legendárního „prasete“ z šedesátých let minulého století.

 

 

Bohatý doprovodný program

Každý den po celou otevírací dobu výstaviště byl pro všechny návštěvníky veletrhu přichystán opravdu bohatý doprovodný program. Například Moto Gymkhana nebo Crazy Day, letos v hale F, testování skútrů, spanilé jízdy silných strojů nebo bohatý program na pódiu. Dvanáct výherců soutěže Automotodromu Brno se svezlo po areálu výstaviště na motorce s Karlem Hanikou nebo Karlem Abrahamem. Své umění předvedl majitel a instruktor nejznámější motoškoly v České republice Míra Lisý. Pro svou show si vybral horkou novinku od HONDY, novou Afriku Twin. Zážitek to byl opravdu veliký. Součástí Motosalonu 2016 byly autogramiády a další doprovodné programy se známými osobnostmi z motocyklového sportu. Na pódiu nebo expozicích vystavovatelů se návštěvníci mohli setkat například s účastníky Rally Dakar 2016 a členy týmu Moto Racing Group či se známým instruktorem motoškoly Pepou Sršněm.

 

Vyhlášení ankety Motocykl roku 2016

V sobotu 5. března v 19 hodin byly slavnostně vyhlášeny výsledky ankety Motocykl roku 2016. 31 přihlášených exponátů hodnotila odborná komise i široká veřejnost prostřednictvím webových stránek nebo osobně na veletrhu Motosalon, kde měli návštěvníci i možnost se s nominovanými motorkami osobně seznámit. Celkovým vítězem ankety Motocykl roku 2016 se stala Yamaha MT-10.  Ve skútrech do 125 cm3 zvítězila Kawasaki J125. Ve skútrech nad 125 cm3 Yamaha TMAX, v endurech včetně cestovních  CRF1000L Africa Twin. V kategorii klasik včetně choperů a cruiserů se stal vítězem Ducati  XDiavel S. Cestovní silniční motorky pokořila Suzuki GSX-S1000FA a sportovní silniční motorky vyhrála opět Kawasaki NINJA H2R. V kategorii naked bikes zvítězila Yamaha  MT-10, která se zároveň stala absolutním vítězem ankety. Jeden z vylosovaných návštěvníků si odnesl hlavní cenu, voucher v hodnotě 100 000 Kč na jednu z nominovaných motorek.

 

Co říci na závěr? Letošní ročník veletrhu motocyklů se velice vydařil. Na své si musel přijít každý příznivec jedné stopy. Škoda jen absence některých značek jako například KYMCO, SUZUKI, které se účastnily veletrhu Motocykl 2016. Ten dle již zavedeného zvyku každoročně probíhá v pražských Holešovicích současně s Motosalonem, což je veliká škoda. Každopádně veletrh navodil tu správnou atmosféru před novou motosezónou, která začíná již za pár týdnů.

Komentáře

V diskuzi ještě není žádný komentář - buďte první!

Otevřít diskuzi

Související články

Za vůní hor, moře a borovic - aneb hurá do Chorvatska

Za vůní hor, moře a borovic - aneb hurá do Chorvatska

Reportáže a cestopisy

26.7.2018

Karel

8

Minulý rok se mi nic psát nechtělo a zřejmě bych ani letos o cestě k moři, kterou jsem minulý rok absolvoval, nic nenapsal. Ale jelikož mi při nedávným úklidu spadlo na hlavu několik papírů s pár údaji o naší cestě k Jadranu, překonal jsem lenost a řekl si, že přece jen něco vytvořím. Takže moje...

Více

Vzpomínka na zimu 2018 - tip na lyžování a zajímavost pro skútříkáře

Vzpomínka na zimu 2018 - tip na lyžování a zajímavost pro skútříkáře

Reportáže a cestopisy

22.6.2018

Miroslav Šmejkal

2

Na přelomu ledna a února jsme se vydali na lyžovačku do italských Alp, do části zvané Dolomity. Rozhodli jsme se zopakovat akci, do které nás před dvěma roky uvrtal můj kamarád, slibujíc nejen pěkné lyžování, ale i dvě překvapení po cestě. Nejsem zrovna sportovní typ a skalní lyžař už vůbec ne,...

Více

Vzpomínka na léto - o skútrech na Hvaru 2017

Vzpomínka na léto - o skútrech na Hvaru 2017

Reportáže a cestopisy

24.10.2017

ing. Miroslav Šmejka

2

Čas od času nám do redakce přijde nějaký článek od vás, našich čtenářů. Jedním z těch, kteří přispívají pravidelně, je pan Ing. Miroslav Šmejkal, který nám poslal osmistránkový cestopis! Ten s velkým poděkováním uveřejňujeme v nezměněné podobě a panu Šmejkalovi od nás putuje dárkový balíček :-)...

Více

Ohlédnutí za veletrhem MOTOSALON 2017

Ohlédnutí za veletrhem MOTOSALON 2017

Reportáže a cestopisy

29.3.2017

František Hadt

1

Letošní osmý ročník mezinárodního veletrhu motocyklů, čtyřkolek, příslušenství a oblečení, který se konal v prvním březnovém týdnu, se opravdu vydařil, přičemž zaznamenal skvělou návštěvnost.

Více

Motocykl 2017 aneb všechno je jinak ...

Motocykl 2017 aneb všechno je jinak ...

Reportáže a cestopisy

8.3.2017

Viktor Hrachovec

3

Letošní ročník veletrhu MOTOCYKL 2017 je u konce, a tak nastal čas na jeho zhodnocení. Hlavním lákadlem letošní výstavy bylo bezpochyby představení nové Jawy Vintage 660 a Jawy 350 OHC. Krom Jawy byly na Motocyklu zastoupeny značky jako Ducati, Kawasaki, Yamaha, Rieju a další. Oko návštěvníků...

Více

Bleskovky

Legendární Babeta v podání čínského Yuki za akční cenu!

11.10.2018

Legendární Babeta v podání čínského Yuki za akční cenu!Kdo by neznal legendární Babetu. Jednoduché, na údržbu nenáročné vozidlo, které vás díky pedálům nenechalo ve štychu ani, když už v nádrži nebyla ani kapka benzínu. Yuki teď nabízí...

Více

Honda ve Vrbovce

12.3.2018

Honda ve VrbovceV pražské Vrbovce se po několika letech objevila Honda! Tradiční japonskou značku zde zastupuje společnost K2 moto. Na ploše bývalého Aspiritu naleznete luxusně vybavený showroom a...

Více

Motocykl roku 2018

15.2.2018

Motocykl roku 2018SDA (Svaz dovozců automobilů) vyhlásil již 22. ročník ankety Motocykl roku v České republice. Do ankety bylo nominováno 38 motocyklů, které byly rozděleny do následujících...

Více

PCX ve verzi elektro

12.2.2018

PCX ve verzi elektroFenomén PCX se dočkal i své elektrické verze. Na autosalonu v Tokiu představila Honda svou vlajkovou (nejprodávanější) loď do 150 ccm v provedení elektro. Vše má své pro a proti....

Více

PF 2018

24.12.2017

PF 2018Krásné svátky, krátkou zimu a spoustu šťastných km v roce 2018!!!To vám přejeRedakce SP

Více

Starší bleskovky

Podcasty

Balkánské šotoliny (Kodo120)

3.12.2018

Hurá na Balkán na šotoliny. Po tom, co začal Pertla systematicky mapovat Evropské šotoliny, musí být každému jasné, že Balkán je pro většinu z nás v tomto duchu stále ještě...

Více

1000 zatáček s Kamilem Holánem (Kodo119)

21.8.2018

Isle of Man, Hořice, road racing, lety, pády, ale hlavně obrovská radost a nadšení. Kamil Holán po třech letech opět hostem Kolama dolu www.1000zkh.cz

Více

Suchý dingo u protinožců (Kodo118)

18.10.2017

Pavel už je zase na cestě. Tentokrát vyrazil až k protinožcům a jak jinak než opět na Jawě      

Více

Starší podcasty

Kalendář akcí

Po

Út

St

Čt

So

Ne

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

21.

22.

23.

24.

25.

26.

27.

28.

29.

30.

31.

Nebyly nalezeny žádné nadcházející události

Přidat novou akci

Partneři

CAFE-RACER.cz
TIPMOTO.cz
ZIVEFIRMY.cz
PARTSDEPOT.cz
KOLAMADOLU.cz